Бізнес пожвавить інтерес до зеленої енергетики після імплементації європейських екостимулів, — експерт

Бізнес оперативно переорієнтується на використання зеленої електроенергії у власному виробництві, якщо держава пов’яже це з можливістю скоротити платежі по екоподатку.
Про це заявила адвокаційна менеджерка євроінтеграційних реформ, аспірантка з кліматичної економіки Ольга Євстігнєєва, повідомляє РБК-Україна з посиланням на її виступ.

«Мова йде про те, що якщо ви модернізуєтеся, і ви вже станете менш вуглецевоємними, і просто не будете платити, точніше, ви будете платити з тої бази, яка у вас буде», — сказала Євстігнєєва.
За її словами, для металургії, для тих видів промисловості, де електроенергія є в значній частині собівартості продукції, це вже буде дуже-дуже вигідно.
«Тим паче, що в нас з 26-го року буде CВАМ в платній фазі», — додала вона.
Експертка зазначила, що в ЄС працює механізм гарантій походження, тому що там є вуглецеве ціноутворення.
«Тобто це не на волонтерській основі, це є обов’язковим для них. Це як частина, наприклад, фінансової, нефінансової, бухгалтерської звітності, для того, щоб платити менше податку», — розповіла Євстігнєєва.
Раніше повідомлялося, що ДП «Гарантований покупець» прогнозує низький попит на купівлю гарантій походження на електроенергію з відновлюваних джерел через відсутність економічних стимулів для бізнесу і тому пропонує впровадити податкові стимулювання для вирішення цієї проблеми.
На думку директора держпідприємства, варто опрацювати питання внесення змін в законодавство для того, щоб обсяг нарахованих зобов’язань за екоподатком можна було зменшувати для підприємств, які купують зелену електроенергію і підтверджують її гарантіями походження.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Share this post

нет
scroll to top