Бізнесмен-волонтер поїхав із Запоріжжя на “Азовсталь” забирати людей

У Маріуполь поїхав волонтер Михайло Пуришев, який до війни був у цьому незламному місті власником EVO GAMECLUB

Маріуполець Михайло Пуришев був першим волонтером, який приїхав до заблокованого Маріуполя з гуманітарною допомогою. За словами Михайла, волонтери називають його “Колумбом Маріуполя”.

Пуришев Михайло бус

Перший раз до Маріуполя приїхав 8 березня. На той час деякі співробітники EVO GAMECLUB разом із 163 маріупольцями перебували в бомбосховищі підвалу клубу.

— Під час моєї першої поїздки сильні обстріли та надзвичайно небезпечні умови змусили мене знаходитися в бомбосховищі 6 днів. Я щодня їздив, щоб перевірити людей в інших бомбосховищах, доставляв їжу, ліки, наглядав за умовами проживання дітей та вагітних жінок.

У наступну поїздку я взяв з собою друга і за допомогою двох мікроавтобусів нам вдалося доставити їжу та воду сотням людей. І вивезти більше людей.

Під час моєї третьої поїздки ми організували колону інших водіїв-волонтерів та мирних жителів, які сподівалися врятувати свої сім’ї від пекла, в яке перетворився Маріуполь, — — цитує Михайла Пуришева портал “Допоможіть маріупольським біженцям.

Пуришев Михайло Маріуполь

Протягом кількох тижнів, за 6 «ходок»,  ми  Михайлу з однодумцями вдалося  евакуювати понад 1000 людей. І це без гуманітарних коридорів, в умовах активних бойових дій під обстрілами.

Пуришев Михайло Маріуполь

За словами Михайла, в поїздках він був не лише водієм, а й листоношею.

«У підвалах Маріуполя багато людей втратили зв’язок із рідними. Вони рідко мали змогу скористатись мобільною мережею, і зарядка акумуляторів телефону була розкішшю, до якої багато хто не мав доступу. Я пропонував людям, які мене оточують, написати короткий лист своїм родичам з номером телефону.

Коли ми виїжджали з міста, наша волонтерська група дзвонила сім’ям і читала листи вголос. Хтось плакав від щастя, почувши про своїх близьких, інші були шоковані та з недовірою кидали трубку, і через 5-10 хвилин дзвонили знову з радістю та подякою.

Після того, як я був водієм-волонтером, робота листоноші стала найприємнішою справою, яку я зробив. Почути обнадійливі новини означало подарувати надію для людей, які втратили зв’язок із родичами в Маріуполі. Найголовніше слово в кожному листі «ЖИВІ!»,  — поділився Михайло.

Пуришев Михайло Маріуполь

В середині квітня Михайло заявив, що вже не буде волонтерити, бо буси в Маріуполь не пропускають, а буде займатися бізнесом.

А вже  сьогодні Михайло Пуришев знову поїхав до Маріуполя. Ця поїздка дуже небезпечна, але він усе одно поїхав на свій страх та ризик.

Пуришев Михайло Маріуполь

А напередодні від’їзду волонтер записав відеозвернення.

«Я еду на Азовсталь! Он находится в окружении. Там много мирных жителей — деток, женщин, раненых. Я хочу попробовать проехать и забрать.

Вы скажете, что это абсурдная идея? Это невозможно? НО 8 марта Мариуполь тоже находился в окружении. Но я туда приехал и я привез гуманитарную помощь и лекарства.

Некоторые волонтеры нахывают меня «Колумбом Мариуполя» — потому что я первый, кто туда вьехал. Первый, кто открыл этот коридор, — сказав у відеозверненні волонтер.

Михайло Пуришев закликав волонтерів приєднуватися до нього. Він чесно попередив усіх, що поїдка буде небезпечною, що вона виключно на “ваш страх и риск”. Але підкреслив, що буде дуже радий, якщо до нього приєднаються і інші волонтери.

— Я бизнесмен, который стал волонтером, — зазначив Михайло. — У меня нет корочки, но я хочу помочь. Нужно, чтобы о нашей поездке узнало как можно больше людей в мире. Чтобы все знали, что едет колонна мирных житедей забирать мирных жителей. И мы сможем спасти людей с «Азовстали». Я не хочу видеть смерти детей, женщин. Я хочу видеть улыбки и радость спасенных людей. Я надеюсь, у нас получится.

Вранці Михайло Пуришев відправився в Маріуполь від запорізького “Епіцентру”, де розташований центр прийому вимушених переселенців і куди прибувають автобуси, які доставляють жителів Маріуполя, а також міст Запорізької області, які знаходяться в окупації або під постійними обстрілами.

Разом з ним поїхали колонною ще кілька легкових автомобілів. Це мешканці Маріуполя, які оселилися у Запоріжжі, поїхали рятувати з аду  своїх земляків.

Повезли до блокованого міста і гуманітарну допомогу для маріупольців.

Пуришев Михайло Маріуполь

Нагадаємо,  днями з «Азовсталі» почали евакуювати людей, які знаходилися  на підприємстві у бомбосховищі.

«Триває маріупольська гуманітарна операція. За два перші дні ми евакуювали понад сто жінок, дітей та людей похилого віку з території металургійного комбінату «Азовсталь», — повідомила  вчора ввечері у телеграм каналі міністр з питань рефнтеграції ТОТ Ірина Верещук. — Як відомо, на Азовсталі разом із захисниками Маріуполя залишаються заблокованими сотні цивільних осіб.

Ситуація набула ознак справжньої гуманітарної катастрофи, бо у людей закінчується вода, їжа та медикаменти.

Багаторазові спроби евакуювати цивільних протягом останніх тижнів успіху не мали. Ситуацію під особистий контроль взяв Президент Зеленський. 27 квітня відбулась зустріч Президента України з Генсеком ООН Антоніу Гутеррішем.

За результатами зустрічі будо досягнуто домовленості про спільну гуманітарну операцію України разом з ООН та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста.

Як би не складалася воєнна ситуація навколо Маріуполя, ми будемо боротися за кожного нашого воїна та цивільного, які залишаються в місті.

Маріупольська гуманітарна операція триватиме, допоки не досягнемо своїх цілей — порятунку життів наших громадян.

Історія порятунку від Михайла Пуришева

«В одному з бомбосховищ ПДТУ я познайомився з родиною Шелюстенків. Єлизавета була на 8 місяці вагітності, і перебування у вологому підвалі загрожувало здоров’ю для неї та її майбутньої дитини.

Я намагався негайно перевести їх в EVO, у нас у підвалі було тепліше, а головне, всі підтримували один одного. При першій нагоді я евакуював їх із міста до Запоріжжя. Через деякий час вони зв’язалися зі мною і попросили допомогти. Єлизавета збиралася народжувати, а у них нічого не було.

Їм потрібна була як фінансова, так і гуманітарна підтримка, але головне – будь-яке постійне житло. 5 квітня у них народився син Богдан. Гарна дитина, 2900 грам, зріст 50 см. Я дуже хочу, щоб Богдан, його родина та багато інших сімей, яким вдалося втекти з міста, мали дах над головою.

Коли я евакуював людей, я розумів, що не можу допомогти всім».

Джерело: сайт help-mariupol.com

Читайте також: У жителів Запорізької області, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, є можливість евакуюватися

Читайте наші новини на сайті  zprz. city

Сообщение Бізнесмен-волонтер поїхав із Запоріжжя на “Азовсталь” забирати людей появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/biznesmen-volonter-poyihav-iz-zaporizhzhya-na-azovstal-zabirati-lyudey

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top