БК Запоріжжя став бронзовим призером Суперліги Парі-Матч

Заключний матч сезону, в якому вирішувалася доля бронзових медалей, перетворився в справжню битву з шаленим градусом дербі. На старті «Дніпру» вдалося отримати перевагу, але запорожці за рахунок кращого руху м’яча і агресії під кільцем швидко перекрили кисень супернику, забравши ініціативу в свої руки.

Важливий відрізок, який вплинув на подальший хід подій — це стартові хвилини другої чверті. «Дніпро» не міг розжитися набраними очками протягом чотирьох хвилин, за які господарі оформили ривок — 8: 0 Станіслав Тимофієнко декількома влученнями розбив 10-очкову фору «Запоріжжя», однак дніпряни робили багато втрат і дозволяли суперникові часто перехоплювати м’яч. Це і призвело до того, що команда Валерія Плеханова утримувала лідерство — 38:31. Свідченням того, що на майданчику панувало колосальна напруга стали цифри результативності гравців, де ніхто не мав більше шести очок.

У другій половині баскетболісти «Запоріжжя» зіграли в захисті ще надійніше — господарі пропустили лише 25 очок за дві чверті. У БК «Запоріжжя» не було явного лідера, поки не прокинувся головний скорер цього чемпіонату Малик Трент. У третій чверті перевага господарів досягло «+15», а в заключній чверті вони взагалі почали трощити дніпрян, показавши максимальну дистанцію «+22». При такій грі і тотальної підтримки рідного залу гості не мали жодного шансу. Малик Трент, який в п’ятому матчі серії нарешті зібрав всю волю в кулак і показав всі свої найкращі якості — агресію в проходах і довжину рук в захисті, істотно допоміг запоріжцям в досягненні результату. А добивали «Дніпро» його ж вихованці Андрій Мироненко, який в цьому матчі набрав 10 очок і Володимир Шевченко, який у всій серії за «бронзу» був найбільш стабільним. Вболівальники БК «Запоріжжя» почали завчасне святкування, настільки істотним була перевага в рахунку. Фінальна сирена зафіксувала результат — 76:56.

Ще до початку церемонії нагородження місцеву публіку розважав Преслі і Трент. Джервон своїми танцями на майданчику, а Малік фірмовим сальто, яке в останній раз він дарував уболівальникам під час Матчу Всіх Зірок Суперліги Парі-Матч. Саме Малик Трент отримав нагороду кращого скорера нинішнього чемпіонату Суперліги Парі-Матч, а нагорода кращого захисника дісталася Днепрянин Олександру Мішули.

БК «Запоріжжя» висловлює подяку своєму генеральному партнеру ВАТ «Запоріжсталь», Запорізької обласної державної адміністрації, соціальному партнеру — «Хелпер Запоріжжя», багаторічному партнерові — паливної компанії «ЗапоріжОілГруп» і всім друзям і партнерам, які підтримували запорізьку команду в цьому сезоні.

— Вдячний кожному за цей сезон. Деякі з наших хлопців залишаться, деякі — підуть на підвищення. Я кожному з них дуже вдячний за ставлення, досягнення мети, характер, настрій і за те, що ми були разом. Весь місто заслужило ці медалі. На жаль, тільки «бронза». Коли ти весь сезон йдеш в трійці і закінчуєш регулярний чемпіонат на першому місці, ти розраховуєш на щось більше, — прокоментував тренер Валерій Плеханов.