БК“Запоріжжя” зберіг лідерство після тривалої виїзної серії

Матчами у Харкові та Дніпрі наша команда закривала п‘ятиматчеву серію гостьових поєдинків.

Першим випробуванням цього ігрового тижня стала дуель проти харківського “Політехніка”, який досі залишається без перемог у Суперлізі. Валерій Плеханов задіяв у грі новачка запорожців Джервона Пресслі. Він вийшов у стартовій п‘ятірці. Зігравши майже вісім хвилин, американець сповна відчув рівень боротьби в українській Суперлізі.

“Політехнік” мінімально виграв першу чверть, а у другій запорожці перехопили ініціативу і отримали незначну перевагу – 43:41. Після перерви все стало на свої місця. Лідер зумів дотиснути аутсайдера. Своїми діями у захисті команда Валерія Плеханова змушувала суперника помилятися. Як наслідок, харків‘яни зробили у цьому матчі 26 втрат. Лідером запорізького колективу був Кіндалл Хілл, якому зовсім трохи не вистачило до дабл-даблу. У нього 24 очки і 9 підбирань. Запоріжці примножували перевагу і в заключній чверті нокаутувати аутсайдера Суперліги. Підсумковий результат – 95:74.

У статусі лідера чемпіонату запорожці вирушили у гості до своїх географічних сусідів – одного із фаворитів сезону, учасника Кубку Європи ФІБА – баскетбольного клубу “Дніпро”. Із перших хвилин цей поєдинок повністю виправдовував статус дербі. Лідер у матчі змінювався, але завдяки тому, що дніпряни якісніше виконували штрафні кидки, вони виграли першу половину – 47:40.

У другій половині баскетбольні перегони загострилися. За підсумком третьої чверті запорізька команда впритул наблизилася у рахунку – 62:62. Тривожним був четвертий фол Майкла Холтона – одного з найбільш стабільних гравців “Запоріжжя”. Саме перебір фолів став ключовим важелем, який допоміг “Дніпру” у заключній чверті. Останні хвилини запоріжці проводили без Холтона, Кондракова і Трента, однак навіть у таких умовах команда гідно тримала удар. Лише серія індивідуальних помилок привела до того, що “Дніпру” таки вдалося вийти переможцем у гарячому дербі – 83:79.

Попри поразку, запорізька команда тримається на вершині турнірної таблиці разом з “Дніпром” і “Хіміком”. Далі на запоріжців чекає серія домашніх матчів. Першими у цьому списку – “Черкаські Мавпи”, які приїдуть до палацу спорту “Юність” найближчої суботи і зіграють о 14.00 та “Київ-Баскет”, що свою дуель із “Запоріжжям” проведе у понеділок о 19.00.