У Запоріжжі в рамках проєкту «Місце зустрічі — інклюзивний діалог!» БО «ЗБФ«ЄОЦ Мазаль Тов» провела заняття з пісочної терапії. Учасники опанували методики саморегулювання з використанням манки, круп, борошна та солі.
Особливістю програми стали вправи на розвиток тактильної чутливості – учасники шукали заховані предмети без зорового контролю. Така методика сприяє кращій концентрації та розвитку сенсорних навичок.
Окремим елементом стало малювання на піску – техніка, що допомагає вільно виражати емоції та думки.
Ми показуємо, що для психологічного розвантаження не обов’язково мати спеціальне обладнання. Матеріали, які є в кожному домі, можуть стати ефективним інструментом для роботи з емоціями,
– пояснила психологиня.
Ця методика допомагає освоїти техніки емоційної саморегуляції, здобути здібності до самоаналізу та навчитися краще розуміти свої емоційні стани. А також усвідомити, що навіть вдома можна створити терапевтичний простір.
Наче повернулась у дитинство. Коли все хочеться спробувати, до всього доторкнутись. Мені було приємно працювати з такими стандартними продуктами, як крупи. Думаю, тепер буду не тільки з них готувати, але інколи й займатись,
— розповіла одна з учасниць.
Ініціативу «Місце зустрічі – інклюзивний діалог!» впроваджує БО «ЗБФ«ЄОЦ Мазаль Тов» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», фінансової підтримки Урядів Данії та Королівства Нідерландів.
Раніше ми писали, що “Мазаль Тов” організував для запоріжців безпечний простір для відновлення.