Як виглядав будинок культури ДЕЗ у Запоріжжі у 50-х роках
У 1953 році проспект Леніна (майбутній Соборний) – немов величезний будівельний майданчик. В той час тут чого лише не будують. Більше про це розповів запорізький краєзнавець Роман Акбаш.
Читайте також: Будинок Ісаака Біленького – понад сто років тому в Запоріжжі з’явилася незвичайна будівля (фото)
Наприклад, у березні на проспекті вже виходять на фініш будівництва будинків з майбутніми кінотеатрами «Комсомолець» та імені Маяковського. А на проспекті між вулицями Міра та Південноукраїнською вже зустрічає свої перших мешканців величезний та дуже привабливий будинок Дніпровського електродного заводу.
На фасаді заводу у центрі є напис – «Дом культуры». Центральну частину будівлі займає будинок культури ДЕЗ. На першому поверсі – 4 березня відкрили художній салон-магазин. При вході в день відкриття там стояли дві скульптури – Ленін та Сталіна. Тоді, ніхто у Запоріжжі ще не знав, що останній був вже при смерті.
Раніше ми писали, що понад сто років тому в Запоріжжі побудували першу міську електростанцію. 9 березня 1910 року в Олександрівську бере старт довгоочікуване та історичне будівництво. На розі Катеринославської та Пилипівської вулиць (зараз відповідно – Поштова та Академіка Чабаненка) починають будувати першу міську електростанцію.
Також ми писали, що пів століття тому у місті з’явився колоритний ресторан.
Джерело