У Запорізькій обласній інфекційній лікарні побудують потужну кисневу станцію
Зараз у медичній установі 170 ліжок виділено для пацієнтів з коронавірусом. З них точками подачі кисню обладнані тільки 34. Це не закриває всієї потреби медустанови в забезпеченні якісного лікування пацієнтів з важкою формою перебігу хвороби.
«Запоріжсталь» за власні кошти реалізує проект установки кисневого поста для подачі кисню на 172 точки.
В рамках проєкту на території обласної інфекційної лікарні встановлять 2 газифікатора. Вони будуть подавати кисень у два поверхи — двоповерховий та п’ятиповерховий. У двоповерховому корпусі, який першим пристосували для хворих на ковід, розводка для підведення кисню вже є, її зробили за державні кошти.
У п’ятиповерховому корпусі розводка буде виконуватися за кошти комбінату «Запоріжсталь». Це допоможе забезпечити киснем ще 104 ліжка. Соціальні інвестиції комбінату складуть 6 млн гривень.
На комплектуючих не економили
Більшу частину обладнання для побудов кисневої станції комбінат “Запоржсталь” вже закупив. Як розповів начальник відділу постачання матеріалів комбінату «Запоріжсталь» Іван Ковалевський, при виборі комплектуючих не економили, а шукали обладнання високої якості, яке відповідає проєкту.
— Коли ми отримали проєкт на закупівлю матеріалів для комплектації кисневих трас, завдання було закупити якісне надійне обладнання, яке відповідає всім вимогам. Все обладнання в основному європейське, його не виробляють в Україні. Також воно зараз в дефіциті — і в імпортерів, і у виробників замовлення розписані на півтора-два місяці вперед.
Нам довелося домовлятися, щоб отримати комплектуючі в максимально короткий термін, — розповів Іван Ковалевський. — Надходили пропозиції купити аналоги обладнання, які можна було швидше скомплектувати. Але для нас в пріоритеті була надійність і якість, тому ми відмовилися від цього варіанту.
Одна з важливих позицій — кисневі розетки, які ми замовляли з Греції. Сьогодні в аеропорт Бориспіль вже прилетів літак з 70 розетками. Наступного тижня вони будуть доставлені на комбінат. У комплекті також йдуть ротаметри, які регулюють подачу кисню і зволожувачі.
Для того, щоб отримати все обладнання якомога швидше, спеціальні кріплення для кисневих трас виготовляють на Запорізькому ливарно-механічному заводі. На початку наступного тижня вони вже будуть готові. Всього комплектуючих за найменуваннями — близько сотні. Це в тому числі і дрібні вироби, трубки, переходи, — розповів Іван Ковалевський.
Розпочнуть наступного тижня
За словами головного інженера ПАТ “Запоріжсталь” Миколи Петрякова, роботи в обласній інфекційній лікарні планують почати вже наступного тижня.
— Проєкт реалізовується спільно нашим підприємством, фондом Ріната Ахметова, Запорізької облдержадміністрацією та обласною інфекційною лікарнею.
Обладнання для будівництва кисневої станції вже пішло в закупівлю. Паралельно з цим проєкт проходив експертизу. Весь проєкт умовно можна розділити на кілька етапів. Це його узгодження, закупівля обладнання, отримання дозвільної документації та власне будівельно-монтажні роботи. Зараз вже всі експертизи пройдені, 95% обладнання є. Ми подали документи, щоб отримати дозвіл на проведення робіт.
Приступити плануємо вже наступного тижня. Почнемо з розведення трубопроводів по території лікарні і власне по палатах. Якщо говорити про кількість, то ми виконуємо розводку і газифікацію 104 ліжок, — розповів Микола Петряков.
Надважливий проєкт
Заступниця голови облдержадміністрації Олена Теряєва зазначила, що саме від забезпечення лікарень киснем та медичним обладнанням залежить життя хворих.
— В розпал другої хвилі коронавирусу, коли щодоби в області реєструється більше 1000 нових випадків, для регіону дуже важлива підтримка соціально відповідального бізнесу. І комбінат “Запоріжсталь” для нас — це сталий партнер, який взяв на себе зобов’язання забезпечити киснем всі 170 ліжок, які виділені під лікування пацієнтів з ковідом в обласній інфекційній лікарні. Для області це надважливий проєкт, тому ми пильно контролюємо хід робіт. Будівельні і монтажні роботи на території лікарні розпочнуться вже з дня на день, — зазначила Олена Теряєва.
На сьогоднішній день практично всі пацієнти з «ковіднимі» пневмоніями потребують кисневої терапії. Саме тому так важливо забезпечити лікарні киснем.
Нагадаємо, що Фонд Ріната Ахметова, Група Метінвест та комбінат «Запоріжсталь» були і залишаються соціально відповідальними перед суспільством. З самого початку пандемії вони надають підтримку системі охорони здоров’я України, яка виявилася не готовою до пандемії.
Допомога, яку надає Україні в боротьбі з COVID-19 Фонд Ріната Ахметова і його Засновник, безпрецедентна за своїми масштабами.
Ключовим елементом допомоги країні в рамках проєкту Фонду Ріната Ахметова «Боротьба з COVID-19 в Україні» стала закупівля для державних лікарень понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ. Близько 160 висококласних апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова вже надійшли в опорні державні лікарні у 12 регіонах країни.
Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу країні і виділив на боротьбу з коронавірусом 300 мільйонів гривень. Ще в лютому державні лікарні з різних регіонів України почали отримувати обладнання та витратні матеріали, яких потребували найбільше.
Читайте також: Приладів на всіх не вистачило: запорізький фотограф розповів, як перехворів коронавірусів
Фото: Телеканал TV5
Сообщение Будівництво потужної кисневої станції у Запорізькій інфекційній лікарні почнеться наступного тижня появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/budivnitstvo-potuzhnoyi-kisnevoyi-stantsiyi-u-zaporizkiy-infektsiyniy-likarni-pochnetsya-nastupnogo-tizhnya
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook