Минулого місяця Колін Хуанг, засновник гіганта електронної комерції PDD і власник маркетплейса Temu став найбагатшою людиною КНР.
Але незабаром PDD здивувала інвесторів несприятливим прогнозом прибутку. За одну ніч Хуанг втратив 14 млрд доларів і поступився першим місце Чжун Шаншаню, засновнику виробника напоїв Nongfu Spring.
Акції материнської компанії Temu PDD Holdings (PDD) впали два тижні томуі після того, як адміністрація Байдена обвинувачувала китайських ритейлерів у зловживанні торговою лазівкою в США. Акції Alibaba (BABA) і JD.com (JD) також знаходяться під тиском, тоді як американський онлайн-магазин Etsy (ETSY) демонструє зростання.
В китайських соцмережах розгорілися дискусії про те, чи можуть голови корпорацій спеціально знецінювати власні акції, щоб уникнути тиску за надмірне багатство, яке є найбільш небажаним елементом в кампанії «загального процвітання» від Сі Цзіньпіна.
Експерти почали зробити висновки, що ніхто не хоче бути найбагатшою людиною в Китаї в той час, коли його уряд стає все більш соціалістичним. Якими б не були справжні мотиви цих попереджень про надприбутки, те, як обговорення цієї теми поширювалося в китайських соцмережах, відображає реальні зміни в настроях.
Коли Ден Сяопін став лідером країни наприкінці 1970-х років, він намагався викорінити традиційну маоїстську ворожість до створення багатства. Починаючи з 2010-х державна політика в цьому напрямку почала змінюватися.
В 2020 році, Джек Ма, всесвітньо відомий засновник Alibaba Group, виступив з критикою КПК, через що акції його компанії різко обвалилися а сам Ма був вимушений покинути Китай. Тепер бути багатим стало небезпечно.
Тиск влади на підприємців відлякує молодь від прибуткових професій, таких як інвестиційна банківська справа. Кількість мільйонерів, які виїжджають з Китаю, зростає і минулого року досягла піку в 15 000, затьмаривши показники будь-якої іншої країни.
Сообщение Бути багатим в Китаї стало небезпечно? появились сначала на Газета МИГ.