Чергову річницю вибухів на артскладах Мелітопольщина зустрічає в окупації

18 років тому на 275-й базі зберігання снарядів через пожежу здетонували тисячі боєприпасів

У травні 2004 року мешканці Мелітопольщини відчули на собі, що таке війна, коли над їх будинками літали не контрольовані снаряди. Тоді це сталося через пожежу на складах. Через 18 років район знову під обстрілами, тепер вже реальними.

Пожежа на території 275-ї артилерійської бази ракет та боєприпасів (в/ч А2985) поблизу села Новобогданівка Мелітопольського району сталася вдень 6 травня 2014-го року. Крім звичайних снарядів на складах були і снаряди до реактивних систем залпового вогню «Град» та «Ураган», які розлетілись навколо на площі у десятки кілометрів. Від небезпеки люди рятувались і самотужки на власному транспорті, і пішки.

— Мене вибухи застали в класі інформатики, склалося враження, що у сусідньому кабінеті хлопці стукають партами, – розповідала директор Новобогданівської школи Ганна Скороход. — Надіслала одну з учениць подивитися, хто шумить, вона повернулася, каже, нікого там немає. Ми продовжили працювати, тут заходить одна з учительок, слідом мій син: «Що ви тут сидите, там Військбуд вибухає!» В школі на той момент було приблизно 180 учнів, бо були польові збори і діти з молодших класів були вже вдома. Так вийшло, що всі побігли в різні боки, але головне, що жодна дитина не постраждала. 

— Весна була пізня, ще пахота була, і все поле було усіяне дитячими речами: портфелі, зошити, ще черевики дитячі, — згадував Новобогданівський сільский голова Дмитро Хлистун. — Просто застрягали ноги дітей у пахоті і вони босоніж бігли далі. Ми потім на другий день, мабуть, 30-40 велосипедів тільки забрали з цих полів. Поки по селу люди тікали, на чому можна було, в тому числі на велосипедах, а до поля добігли — там уже з велосипедом не побіжиш.

артбаза річниця

Дітей та дорослих, наляканих вибухами приймали сусідні райони. Тим часом у силовиків та рятувальників, хоч і на саму базу не було можливості потрапити, було багато роботи. В тому числі 7 травня було необхідно боротися з пожежею на нафтобазі, яка була неподалік від складів. На щастя, снаряд зачепив лише трубопровід, по якому перекачували бензин і не зачепив місткості повні палива.

Проте руйнувань від надзвичайної події на 275-й базі було достатньо. В навколишніх селах — Новобогданівці, Спаському, Відродженні, Федорівці — пошкодження отримали сотні будинків та заклади соціальної сфери, об’єкти залізничної інфраструктури, інженерні мережі, через розліт боєприпасів не можна було певний час використовувати сільськогосподарські угіддя. Одна людина загинула від прямого влучання снаряду, у ще кількох не витримало серце.

Два з половиною тижні у травні 2014-го знадобилось, щоб приборкати вогонь на артилерійській базі. Потім вона спалахувала ще двічі — 23 липня 2005 і 9 серпня 2006. На розмінування території складів знадобилось кілька років. За весь період проведення робіт піротехнічні підрозділи ДСНС України знешкоджено близько 31 тисячі тон різноманітних боєприпасів. Ці роботи забрали життя трьох піротехників — Костянтина Ткаченка, Сергія Терешка і Миколи Куури.

Зазвичай у цей день їх згадують, а також вшановують всіх, хто так чи інакше долучився до ліквідації надзвичайної події в центрі Новобогданівки. Але цього року традиційний захід навряд чи відбудеться. Адже село, як і решта Мелітопольського району, знаходиться в окупації. А голова ОТГ Дмитро Хлистун перебуває в полоні у окупантів.

Читайте також: В окупованому селищі Запорізької області росіяни хочуть відібрати в людей землю

Читайте наші новини на сайті  zprz. city

Сообщение Чергову річницю вибухів на артскладах Мелітопольщина зустрічає в окупації появились сначала на Індустріалка — новини Запоріжжя.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/chergovu-richnitsyu-vibuhiv-na-artskladah-melitopolshhina-zustrichaye-v-okupatsiyi

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top