Чи може замовник не передбачати залучення субпідрядника при закупівлі послуг?

Комплексне супроводження процедур відкритих торгів для замовників, детальніше за посиланням — https://ezakupivli.com.ua/suprovid-publichnih-zakupivel/suprovid-publichnih-zakupivel-dlya-zamovnika .

Питання залучення субпідрядників у закупівлях послуг викликає чимало інтересу. Чи зобов’язаний замовник дозволяти учасникам залучати субпідрядників або співвиконавців при закупівлі послуг? Чи можливо в умовах тендерної документації визначити, що залучення субпідрядника не передбачено? Відповідь на ці питання можна знайти в нашій статті.

Відповідно до пункту 28 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг, затверджених постановою Уряду від 12.10.2022 № 1178, тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», з урахуванням цих особливостей.

Пункт 18 частини 2 статті 22 Закону зобов’язує замовника встановити вимогу в тендерній документації про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб’єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника або співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю — у разі закупівлі робіт або послуг.

Порядок залучення субпідрядників у закупівлях послуг

Отже, при проведенні закупівлі послуг шляхом проведення відкритих торгів з особливостями, замовник зобов’язаний передбачити можливість залучення учасником субпідрядника або співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю.

Якщо замовник не передбачає залучення субпідрядника або співвиконавця при закупівлі послуг або робіт, учасник має право оскаржити таку невідповідність шляхом подання скарги до Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Додаткові міркування

Крім цього, замовник має враховувати, що відсутність можливості залучення субпідрядників може вплинути на конкурентність процедури закупівлі. Обмеження цієї можливості може зменшити кількість учасників, які здатні виконати замовлення, що може призвести до менш вигідних умов для замовника.

Тому, навіть якщо законодавство дозволяє виключення субпідрядників, варто ретельно зважити всі «за» і «проти» такого рішення, враховуючи специфіку замовлення та можливі ризики.

Share this post

нет
scroll to top