«Навіть, якщо людина перехворіла коронавірусом, це не говорить про те, що він отримав стійкий імунітет», — стверджує лікар.
Вірусолог з Іспанського національного центру біотехнологій (CSIC) Луїс Енхуанес розповів BBC, що як мінімум 14% пацієнтів, які одужали від коронавирусу, через деякий час можуть знову заразитися.
Уже відомо, що в Івано-Франківську кілька людей, які раніше подолали інфекцію, повторно захворіли COVID-19.
В Америці вийшло дослідження, де показано, що ступінь вираженості захворювання у тих, хто заразився різними варіантами вірусу, однакова. Тобто «злий» і «добрий» віруси з однаковою ймовірністю кладуть людей на вентилятор — апарат ШВЛ. Все, що «злий вірус» робить ефективніше, — швидше поширюється в популяції. І, ймовірно, організовує більшу кількість безсимптомних носіїв.
Що стосується жарких країн і поширення вірусу там, то тут теж є різні підходи.
Жаркі країни бувають різні. Наприклад, в Узбекистані — сухий жаркий континентальний клімат, і там дійсно все йде на спад. У деяких штатах Америки — субтропічний клімат. Влітку велика вологість: вранці спекотно, а ввечері — дощі. У такому кліматі вірусу нормально. У Сінгапурі, наприклад, майже кожен день дощі. В Індії — вологі субтропіки, узбережжя. У тропічному кліматі сезонів практично немає. Там, де немає сезонів, не потрібно чекати сезонності епідемій.
Велика небезпека тромбозу
У всіх країнах говорять про гіперкоагуляцію, тобто підвищенне згортанні крові в присутності коронавирусної інфекції. В результаті цього у всіх системах організму, в тому числі в легенях, можуть утворюватися тромби.
Якщо відбувається закупорка судин в головному мозку — це інсульт, якщо в серці — інфаркт. А коли затикається маса різних судин в різних інших місцях, то виходить стан, який називається дисеміноване внутрішньосудинне згортання крові — ДВЗ-синдром.
У молодих людей інсульт може стати першим і останнім симптомом коронавирусу. І треба звертати на це увагу.
Якщо раптом на тлі коронавирусу у вас страшно розболілася голова, особливо посеред ночі, — не сидіть вдома, викликайте швидку. Те ж саме — при раптовому прояві функціональних дефіцитів: забув слово «інтернет», на руці перестав рухатися палець для комп’ютерної мишки… Пам’ятайте, що екстрене звернення до лікаря вам просто необхідно!
Відзначимо, Covid-19 — новий вірус, і вчені до цих пір не можуть зрозуміти, чим може бути викликано повторне захворювання через короткий проміжок часу.
Источник: https://tv5.zp.ua/news/chi-mozhna-zarazitisja-covid-19-vdruge-vidpovid-specialistiv/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=chi-mozhna-zarazitisja-covid-19-vdruge-vidpovid-specialistiv
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook