Члени екологічної комісії проводитимуть виїзні засідання на запорізьких підприємствах

Запорізькі підприємства мають виконувати екологічні зобов’язання

Як саме виконуються екологічні зобов’язання на підприємствах міста, контролює постійна комісія з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування Запорізької облради. Особлива увага приділяється аналізу стану довкілля та інформуванню громади про стан навколишнього середовища. Екологічна комісія проводить постійні засідання, «круглі столи» та інші заходи. Наразі вони планують зробити традиційними виїзні засідання на підприємства міста.

Про роботу комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування Запорізької облради розповів її голова Ігор Чумаченко в програмі «Тиждень. Підсумки» на телеканалі TV5.

Він повідомив, що перше виїзне засідання комісії відбулося 26 травня на комбінаті «Запоріжсталь».

Ігор Чумаченко

— Ми переконалися, що природоохоронні заходи там виконуються, — підкреслив Ігор Чумаченко. — Наразі онлайн-інформування громадськості повністю виконується. Скорочення викидів в атмосферу — дуже важливий захід — і він також виконується. Проєкт, який вже завершується, — аспірація хвостових частин агломашин.

Як зазначив Ігор Чумаченко, на підприємства Запоріжжя покладено дуже багато екологічних зобов’язань та заходів. Він підкреслив, що дуже важливий крок у впровадженні екологічних заходів зробив металургійний комбінат «Запоріжсталь», виконуючи зобов’язання покладені на підприємство в рамках Меморандум щодо зменшення викидів в атмосферу. Його комбінат підписав восени минулого року із Запорізькою облдержадміністрацією.

«Запоріжсталь» першим з промислових підприємств міста розпочав передавати дані онлайн-моніторингу викидів у відкритий доступ. Наразі кожен бажаючий може ознайомитися з ними на офіційному сайті комбінату.

— Система дійсно працює і все зрозуміло, — зазначив голова постійної комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування Запорізької облради. -Під час виїзного засідання ми відвідали диспетчерську комбінату, де наявна електрона стіна, і побачили, як саме датчики, які закріплені на джерелах викидів, працюють. Далі ми пішли в агломераційний та доменний цехи та впевнилися, що дійсно кожна позиція стосовно граничних показників, відображається у цехах та диспетчерських, а всі ці дані передаються на сайт комбінату і кожен день вони змінюються. Будь-яка людина може побачити показники та зрозуміти, що відбувається. Ми проаналізували дані з моменту моніторингу та побачили, що перевищень не було.

За словами голови комісії, обласна влада, зі свого боку, намагається залучати до питання екології іноземних фахівців та науковців. Разом з тим, він зазначають, що заходи з екомодернізації повинні покладатися не тільки на плечі підприємства, але і на державу.

— Не треба з боку держави показувати свою неспроможність та розводити руками, — сказав Ігор Чумаченко. — Треба йти на зустріч бізнесу. Зменшувати оподаткування, ренту на землю, ренту за надрокористування, полегшувати інвестиційний клімат. Хоча б почати цю тенденцію. З боку місцевих органів самоврядування — перерозподіл екологічного податку. На сьогодні ми отримали звернень від громад на 2 млрд грн, а сам екофонд на поточний рік — 102 млн грн. Ці цифри несумісні. А 45% екологічного податку ми перераховуємо в Київ. Депутати запропонували зробити перерозподіл — 55% від екологічного податку на область, 25% — на громади та 20% — у державний бюджет.

Нагадаємо, з 2012 року «Запоріжсталь» вклав в екологічну модернізацію понад 15 млрд гривень. Крім оснащення аглофабрики новими газоочисними установками, проведено реконструкцію доменних печей № 2, 3, 4 з оснащенням їх сучасними системами аспірації. Побудована екологічна лінія солянокислотного травлення прокату, що дозволило повністю припинити скидання від цеху холодної прокатки № 1 в р. Дніпро і парів сірчаної кислоти в атмосферу.

Наразі впроваджено онлайн систему екологічного моніторингу викидів. Система моніторингу відображає роботу технологічних газоочисток всіх шести агломашин, а також аспірацій ливарних дворів і шихтоподавання доменних печей № 3 і 4.

Зазначимо, для підприємств Групи Метінвест, до складу якого входить і комбінат «Запоріжсталь», екологічне питання є одним із найважливіших. Цього року Метінвест відзначає 15-річчя із дня заснування. За цей час компанія реалізувала дуже багато екологічних проєктів.

Читайте також: В Запорожье преобразили пляж, который находится в живописном месте.

Сообщение Члени екологічної комісії проводитимуть виїзні засідання на запорізьких підприємствах появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.

Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/chleni-ekologichnoyi-komisiyi-provoditimut-viyizni-zasidannya-na-zaporizkih-pidpriyemstvah

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top