Чому кішка може відмовитися від їжі та води

Наші вусаті улюбленці такі ж живі істоти, як і люди. У них бувають періоди, коли не хочеться ні їсти, ні пити. До двох днів кішка може прожити без води та до п’яти — без їжі, не нашкодивши своєму здоров’ю. Якщо це триває більше часу або є додаткові ознаки того, що тварині зле, варто звернутися до лікаря.

Чому кішка може відмовитися від їжі та води

Чому вередує

Кожен відповідальний господар ретельно підходить до виховання свого улюбленця. Він уважно підбирає корм для котів, враховуючи всі вподобання вусаня. Звичайно, для нього буде великим розчаруванням, якщо киця раптом починає обходити миску з їжею стороною. Причин цієї поведінки багато:

  1. Погодні умови — спека важко переноситься усіма живими істотами. Хочеться тільки пити та лежати.
  2. Зміни в кормі — іноді виробники можуть підміняти склад свого продукту, тоді звична їжа здається кішці новою. Може не подобатися вигляд гранул, запах, якщо перейшли на нові.
  3. Обстановка у квартирі — ремонт, переїзд, зміна миски, звичного місця харчування — все це стрес для тварини.
  4. Стан здоров’я, не пов’язаний із хворобою — післяопераційний період, коли самиця ось-ось має народити або тільки-но привела потомство, тічка. У такі моменти втрата апетиту є нормою.
  5. Стрес — поїздка в транспорті, контакт із незнайомцями, нові запахи, гучні звуки можуть призвести до відмови від їжі.

Перелічені причини мають емоціональну складову. Після виправлення ситуації апетит швидко повертається. Загальний стан тварини також покращиться. Але часто буває, що погане самопочуття пов’язане зі здоров’ям киці.

Річ у хворобі

Деякі недуги можуть протікати безсимптомно, і запідозрити їх нелегко. Інші — нагадують про себе різкою зміною поведінки та загального стану. Якщо запідозрили щось із переліченого нижче, краще відразу звернутися до лікаря:

  1. Захворювання зубів та ротової порожнини — рани, травми, запалення тканин, потрапляння стороннього предмета. У цих випадках апетит у тварини є, але їсти вона не може через біль.
  2. Проблеми з ШКТ — часто проявляються блюванням, поносом, запором, втратою ваги. Якщо ще підвищена температура, це може бути отруєння.
  3. Паразити — тварина постійно збуджена, чухається.
  4. Інфекції — розлад травлення, виділення з носа, очей, підвищення температури.
  5. Репродуктивна система — кров’яні, гнійні краплі з матки, набряк живота, хибна вагітність.

Якщо причина втрати апетиту психоемоційна — покращення обстановки все виправить. У разі хвороби зарадити здатен тільки лікар. Зволікати не варто, особливо коли погано їсть кошеня.

Share this post

нет
scroll to top