Чому Усік виніс шаблю Мазепи — пояснили в Мінкульті

Після перемоги над Тайсоном Ф’юрі Олександр Усик виніс на ринг справжню шаблю гетьмана Івана Мазепи, датовану XVII століттям, яку він подарував за гарну службу осавулу Савичу.

На шаблі був напис: «Всю надію свою на тебе покладаю, мати Божа. Захисти мене під Покровом своїм».

Ось що написали в Міністерстві Культури:

Тріумф українського спорту та культури:

«Олександр Усик після перемоги підняв на ринзі шаблю Івана Мазепи

21 грудня в столиці Саудівської Аравії — Ер-Ріяді відбулася історична подія для України. Абсолютний чемпіон світу з боксу Олександр Усик у реванші переміг Тайсона Ф’юрі та підняв над головою унікальну шаблю гетьмана Івана Мазепи. Цей жест не лише став символом тріумфу, але й нагадав світу про боротьбу українського народу за свободу, яка триває вже століттями.

Шабля XVII століття — унікальний артефакт, зразок українського зброярства, сформованого зокрема під впливом країн мусульманської східної культури.

Шаблю гетьман Іван Мазепа подарував за гарну службу осавулу Савичу. Сьогодні вона зберігається у Чернігівському обласному історичному музеї ім. Тарновського.

До Саудівської Аравії шаблю доставили з дотриманням усіх норм та під контролем музейних фахівців. Її презентація — важливий крок культурної дипломатії.

Організаторами проєкту виступили Благодійний фонд Олександра Усика та UKRAINE WOW. Проєкт створений завдяки співпраці з «Аврора Мультимаркет» за підтримки МКСК, МЗС України, Посольства України в Королівстві Саудівська Аравія, промоутерської компанії K2 Promotions, Чернігівського обласного історичного музею ім. Тарновського та Чернігівської ОДА й за сприяння Міністерства культури Королівства Саудівська Аравія, Генерального управління з питань дозвілля Королівства Саудівська Аравія та організаторів бою SELA. Консультантом проєкту виступив український історик Олексій Сокирко.

«На третьому році повномасштабної війни розповідати про Україну важливо як ніколи, — говорять співзасновниці UKRAINE WOW Ярослава Гресь та Юлія Соловей. — Особливо в країнах, які можуть бути великими партнерами для нашої країни, її відбудови та збереження нашої культурної спадщини. Саудівська Аравія — одна з них. Через подібні проєкти ми будемо залучати увагу широкої аудиторії до історій видатних українців, їхньої спадщини та внеску у світову культуру».

 

Читайте також: Маленькі дзюдоїсти присвячують перемоги запорізьким артилеристам. ВІДЕО

Більше новин в телеграм: t.me/forpost_zp

Share this post

нет
scroll to top