Це не ринок для того, щоб підняти сільське господарство, чи підтримати малого і середнього фермера, – Ігор Артюшенко щодо запропонованого закону про ринок землі

6 лютого Верховна Рада в другому читанні розглядала законопроект про відкриття ринку землі. Народні депутати розглянули менше 184 правки з чотирьох тисяч, з них тільки одна отримала необхідну кількість голосів, повідомляє «Прямий».

Після цього спікер Дмитро Разумков закрив вечірнє пленарне засідання парламенту.

Законопроект обговорили в ефірі телеканалу «Еспресо».

Народний депутат України восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенка зазначив, що він підтримує зняття мораторію на продаж землі, але не в тому вигляді, в якому його пропонують «Слуга народу».

–   Я з тих, можливо небагатьох людей, які протягом п’ятьох років голосували за зняття мораторію. Кожен грудень ми голосували за зняття мораторію і жодного разу він не був знятий. Тому я – за відкриття ринку землі. За прозорий, зрозумілий механізм. За ринок, і не тільки землі, за будь-який ринок.

Але сьогодні ми бачимо, що людям намагаються продати ідею, що «Слуга народу» запускає прозорий ринок землі, що це смерть радянщині. А насправді це зовсім не те. Це не ринок для того, щоб підняти сільське господарство, чи підтримати малого і середнього фермера. Тобто коли влада робить якісь такі речі, то вона їх робить під щось, тобто має бути мета. З тим законом, який вони пропонують, якщо не розглядати правки, чи розглядати їх негативно, то це у влади єдина мета – за найближчі місяці після запуску ринку землі максимально за три копійки розпродати землю латифундіям і потім, коли пройде рік, два, три, коли люди зрозуміють, що ціна буде рости, тому що чим більше буде операцій з землею, тим більше буде зростати ціна і вищою буде конкуренція, і тоді років через три-п’ять ці люди, які скупили землю умовно по п’ятсот доларів, продадуть її по п’ять тисяч доларів. В цьому мета і підходи цієї влади, – сказав політик.

Ігор Артюшенко порівняв запропонований закон про зняття мораторію з приватизацією 90-х.

Тобто спочатку закрити дірку в бюджеті, яку вони, на жаль, вже зробили, тим, що швидко продадуть землю, а потім відомі олігархи на цьому дуже добре зароблять тоді, коли насправді ринок вже добре запрацює. Це дуже нагадує те, як з гарною ідеєю приватизації в 90-х роках зробили прихватизацію, – сказав він.

Політик наголосив, що перед відкриттям ринку землі держава повинна виконати свої зобов’язання перед громадянами.

 Я – за ринок землі. Він має бути. Має бути довгострокова аренда юрособам, має бути приватна власність для українських фермерів, і перед тим, як відкривати ринок землі, я вважаю, що треба виконати зобов’язання, які є вже в законах.

Якщо у нас ветеран АТО/ООС має право отримати два гектара землі, а на сьогоднішній момент, наскільки я знаю, отримало менше 30 відсотків, то давайте спочатку держава виконає ті зобов’язання які є перед ветеранами АТО, перед громадянами України, а вже потім запускає ринок землі. Тоді громадяни, отримавши землю, будуть самі вирішувати – чи обробляти, чи продати сусіду, чи ще якось. А так виходить зобов’язання перед українцями не виконані, а продати все за дві копійки хочуть.

Тому приймати цей закон не можна, – підсумував Ігор Артюшенко.

«

Повна версія ефіру: https://espreso.tv/video/273603

Сообщение Це не ринок для того, щоб підняти сільське господарство, чи підтримати малого і середнього фермера, – Ігор Артюшенко щодо запропонованого закону про ринок землі появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/obshhestvo/ce-ne-rinok-dlja-togo-shhob-pidnjati-silske-gospodarstvo-chi-pidtrimati-malogo-i-serednogo-fermera-igor-artjushenko-shhodo-zaproponovanogo-zakonu-pro-rinok-zemli.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top