Цей діалог буде продовжуватись, – Інеса Носенко

Привітавши усіх: «Мазаль тов!» – голова правління ГО «Дивосвіт» Інеса Носенко зазначила, що повним значенням вислову є привітання з дуже гарною подією: “Іноді такими словами ми вітаємо із народженням дитини, або – з початком доброї справи”.

У цей день «Мазаль тов!» прозвучало як привітання до реалізації у БО «ЗБФ «ЄОЦ Мазаль Тов» проєкту «Місце зустрічі – інклюзивний діалог!».

“Я сьогодні кажу вам «Мазаль тов!», бо впродовж всього лише шести місяців ми створювали справжнє місце зустрічі. І не просто зустрічі, а місця спілкування, е діалогу”, – говорить Інеса Носенко.

Для наочності гостей запросили до перегляду фільму, в якому зібрані факти і враження піврічної роботи проєкту.

Чи не найважливішим аспектом діяльності, що об’єднала довкола проєкту десятки, сотні людей, стало вирішення проблеми доступності.

“Маріанна Смбатян, відома в Запоріжжі художниця, режисерка, журналістка, громадська діячка та волонтер, навчила, що не тільки сходинки є перешкодою… – продовжила пані Інеса, а пані Маріанна із вдячністю склала руки. – Коли я сіла у крісло колісне, я зрозуміла, наскільки складною є архітектура міста, коли ти пересуваєшся саме так… Тож, поспілкувавшись із людьми на візочках як рівний з рівним, я хочу привітати нашу організацію: ми сьогодні можемо сказати, що ми зробили крок назустріч інклюзивному діалогу”.

Тому в приміщенні БО «ЗБФ «ЄОЦ Мазаль Тов» проведено аудит доступності, і центр став приязним та привітним для людей на візочках чи з іншими вадами руху.

У день остаточного народження проєкту «Місце зустрічі – інклюзивний діалог!» всі присутні могли приєднатися до заходів, які вже зарекомендували себе, як дієва база для спілкування.

У цей день було проведено арттерапевтичне заняття у техніці Fluid Art: такий спосіб малювання показав себе впродовж проєкту як ефективний інструмент боротьби зі стресом та емоційним вигорянням.

Корисними з точки зору взаємної підтримки та продуктивного спілкування в рамках проєкту «Місце зустрічі – інклюзивний діалог!» стали різноманітні арттерапевтичні програми: з виготовлення релаксаційних іграшок, вправи з пісочної терапії та робота із солоним тістом… Кожен захід охоплював десятки людей, і робота була не тільки творчою, а й цілющою, бо окрім надання рівних можливостей участі у процесі, доступною для усіх була робота з психологом, яка супроводжувала проєкт.

Музична та театральна теми теж мали розвиток та допомогли учасникам зрозуміти та відчути свої творчі можливості, розкритися, порадіти спільним успіхам у новому для себе процесі.

“Завдяки такій колаборації між різними групами, включно з людьми з інвалідністю та ВПО, мистецькі програми стають прикладом успішної соціальної інтеграції та демонструють, як мистецтво може об’єднувати людей”, – говорить Каріна, одна з учасниць реалізації проєкту «Місце зустрічі – інклюзивний діалог!».

Була створена і спеціальна програма для дітей. У нашому креативному просторі відбулася особлива діалогова програма, де діти могли відверто обговорити важливі для них питання та поділитися своїми емоціями”, – розповідає Каріна.

Важливим для емоційного відновлення став десятиденний виїзний ретрит, спрямований на підтримку вразливих верств населення – людей з інвалідністю, членів їхніх родин, молоді, волонтерів та ВПО. Творчі та оздоровчі заходи мали добрий ефект, яким із організаторами ділилися учасники події. А професійний супровід волонтерів-психологів забезпечив якісну підтримку учасникам протягом усього ретриту.

Тож, розвиток новонародженого проєкту зупинити неможливо, – впевнена Інеса Носенко. – Є місце зустрічі, є відповідальна команда, і цей діалог буде продовжуватись. Ми тільки розпочали нашу подорож у створенні нових можливостей і спроможностей, і я вдячна усім, хто був разом з нами весь цей час.

Інеса АТАМАНЧУК, фото надане учасниками події

Ініціативу «Місце зустрічі – інклюзивний діалог!» впроваджує БО «ЗБФ «ЄОЦ Мазаль Тов» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», фінансової підтримки Урядів Данії та Королівства Нідерландів.

 

Сообщение Цей діалог буде продовжуватись, – Інеса Носенко появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top