Церковне свято 26 грудня: традиції та заборони

26 грудня 2023 року відзначається значуще церковне свято – Собор Пресвятої Богородиці. Цей день вшановується як за новим, так і за старим стилями календаря. Історично свято було встановлене у VII столітті, хоча шанування Діви Марії розпочалося ще у IV столітті. У цей день у храмах відзначають важливі біблійні події, пов’язані з народженням Ісуса Христа та його близькими – Йосифом Обручником, царем Давидом та святим Яковом.

Розширять коло осіб, яких можуть мобілізувати в Україні: нові офіційні деталі Традиції та заборони

26 грудня, відомий у народі як день «Баб’їх каш», символізує подяку Діві Марії та святим. У цей день слід уникати сварок, пліток та відмови у допомозі, особливо вагітним жінкам. Також не рекомендується займатися важкою фізичною працею та виносити з дому сміття чи непотрібні речі, щоб уникнути нещастя.

Народні прикмети

Прикмети 26 грудня говорять, що поведінка птахів та погодні умови можуть передбачити майбутнє. Наприклад, якщо сороки ходять по снігу, слід очікувати теплої погоди, а ясний день віщує морозний січень.

Ритуали та традиції

На свято добре відвідати храм або помолитися вдома, просити захисту та миру. Це також день для першої стрижки дітей, що досягли річного віку, та подяки тим, хто допомагає у народженні дітей, як у давні часи, так і сучасним акушерам. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/tserkovne-svyato-26-grudnya-traditsiyi-ta-zaboroni/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top