Церковне свято 30 серпня: що не варто робити до полудня

https://ktds.edu.ua/-/uploads/ua/00/03/92/47/original-3805643192.jpg

30 серпня за новим церковним календарем православні віряни згадують святителів Олександра, Іоана Пісника і Павла Нового, патріархів Константинопольських.

30 серпня за новим церковним календарем (12 вересня за старим)день пам’яті святителів Олександра, Іоана і Павла, які в різний час були патріархами Константинопольськими. Їм усім довелося боротися з єретиками, які спотворювали вчення Церкви.

https://kyrios.org.ua/images/stories/dg_pictures/sv_oleksandr.jpg

Олександр (325-340 роки) був хорепископом (вікарієм) за першого патріарха Константинопольського, святителя Митрофана, але оскільки він був старий, то Олександр заміщав його на Першому Вселенському Соборі в Нікеї проти аріан. Перед своєю смертю святитель Митрофан заповів, щоб на Константинопольський престол поставили його вікарія.

https://images.unian.net/photos/2015_09/thumb_files/400_0_1442026904-2189.jpg

Патріарху Олександру довелося вести боротьбу як з аріанами, так і з язичниками. Відомий випадок, як одного разу патріарх втягнувся в суперечку з язичницьким філософом, святитель сказав йому: “Іменем Господа нашого Ісуса Христа наказую тобі замовкнути!” – і філософ раптово став німим.

І лише після того, як жестами показав, що він помиляється і визнає Бога, зміг знову говорити.

За молитвою святителя Олександра покараний був і єретик Арій, який прикидався, щоб вступити в спілкування з Церквою. Патріарх молився всю ніч, щоб не допустити цього, і вранці Арій раптово захворів і загинув. Помер святитель Олександр у 98 років.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTJDjFDXakixRKzPAGESMm7xZ9RUAFj0cXXMBVgwHUWjp7cR9cEwLUIaB3c9LLHw9a4PRE&usqp=CAU

Іоан жив у VI столітті. Він народився в бідній сім’ї і повинен був стати ремісником, жив у ченця-подвижника і розділяв його праці. Про Іоана дізнався патріарх Євтихій і висвятив його в диякони. Незабаром, за свою стриманість, Іоанна стали звати пісником, також він відрізнявся надзвичайною щедрістю до бідних.

https://kyrios.org.ua/images/stories/svyati_i_svyata/ivan%20konstantynopol.jpg

Згодом його поставили Константинопольським патріархом. Але, дізнавшись про це призначення, Іоанн хотів спершу втекти, проте йому було видіння, яке втримало його.

Коли Іоан помер, то в нього з усього “багатства” залишилися тільки дерев’яна постіль, лляна сорочка і старий верхній одяг.

Древо - иллюстрация: Святители Александр (340 г.), Иоанн IV Постник (595  г.) и Павел Новый (784 г.), патриархи Константинопольские. Фрагмент иконы  "Минея-Август", XIX век

Святий Павло був родом із Кіпру, жив у VIII столітті. Патріархом його поставили за імператора-іконоборця Льва Копроніма.

Павло був людиною доброчесною і благочестивою, але оскільки багатьох православних піддавали на той час мукам за шанування ікон, то він приховував своє православ’я і спілкувався з іконоборцями. Після смерті імператора Павло хотів було відновити іконошанування, але не знайшов собі помічників, щоб зробити це. Коли ж він зрозумів, що не може принести користі для Церкви, то вирішив залишити престол. Павло пішов у монастир і помер схимником 784 року.

Церковне свято 30 серпня за старим стилем

https://kplavra.kyiv.ua/sites/default/files/resize/%20%D0%9F%D0%B5%D1%87%D0%B5%D1%80%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9%202-450x586.jpg

Сьогодні церковне свято  за старим календарним стилем – день пам’яті Аліпія, іконописця Печерського.

Про що говорять прикмети на 30 серпня

https://images.unian.net/photos/2024_08/1724064535-9064.jpg?r=485922

За прикметами дня можна дізнатися, якою буде погода та осінь:

  • птахи високо в небі ширяють – осінь буде теплою;
  • у лісі багато горобини – осінь буде дощовою і холодною;
  • павутина на рослинах – до погожої осені;
  • бджоли почали запечатувати вулик – до ранньої зими.

У народі 30 серпня – свято Олександр Ситник.

https://cultua.media/wp-content/uploads/thumbnail-for-535269-800x800.jpg

Прозвали його так тому, що після одноденного посту на Усікновення було прийнято влаштовувати пишні застілля.

Що не можна робити 30 серпня

30 серпня, як і в інший день, церква не схвалює і виступає проти лайки і злості, наклепів, пліток, осуду, заздрості, жадібності, помсти і відчаю.

Не можна відмовляти в допомозі нужденним.

У народі вважають, що будь-який поганий вчинок 30 серпня обов’язково повернеться.

За прикметами, цього дня не слід купувати нові речі – покупки будуть невдалими, а також рахувати дріб’язок до полудня – це до бідності.

Не варто ставити паркан на ділянціза прикметами, так можна привабити злодіїв.

Що можна робити 30 серпня

https://images.unian.net/photos/2024_06/1718372641-5461.jpg?r=104984
ua.depositphotos.com

Святих дня просять заступництва, зміцнити віру, дати сил, допомогти в сімейних справах, дати здоров’я дітям.

Бездітні пари цього дня моляться про дитину.

На Олександра Ситника в народі печуть пироги і короваї, готують ячну кашу на молоці, а також запрошують у дім гостей.

30 серпня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Федір, Іван, Павло, Олексій, Ігнатій, Степан, Євгенія, Єлизавета, Ангеліна, Василь.

За старим стилем іменини святкують Олексій, Дмитро, Ілля, Мирон, Павло, Пилип, Юліана.

https://www.unian.ua/lite/holidays/yake-sogodni-cerkovne-svyato-30-serpnya-2024-roku-golovni-zaboroni-dnya-12374478.html

Сообщение Церковне свято 30 серпня: що не варто робити до полудня появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top