Дмитро Мельник у свої 25 років вже став змінним майстром на “Запоріжсталі”
Дмитро Мельник починав працювати у цеху холодної прокатки звичайним робітником — стропальником. Він розповів про своє життя і роботу на заводі.
— Навчався я у Запорізькому металургійному коледжі на прокатника — обробка металів тиском. Потім вступив до інженерної академії — на металургійний факультет. У 2016 році закінчив академію. А на комбінат я прийшов ще у 2012 році, після закінчення коледжу.
— Чому обрали цю професію?
— Якщо чесно сказати, то ще з дитинства батьки говорили, що на «Запоріжсталі» дуже престижно працювати. Плюс в місті робота на «Запоріжсталі» одна з найбільш високооплачуваних. І одна з найцікавіших.
Мені подобалося бути не електриком, не механіком. Захотів попрацювати саме в прокатному виробництві. Коли прийшов на “Запоріжсталь”, спочатку працював стропальником. Потім заміщав бригадирів. Працював недовго укладальником, пакувальником. А з 2017 року після закінчення академії я вже заміняв змінних майстрів. Зараз сам я змінний майстер.
Раніше в мої обов’язки входило — отримав завдання і працюй. В кінці зміни здав справи наступнику і пішов додому. Зараз до моїх посадових обов’язків входить — керувати людьми, керувати всіма технологічними процесами в відділенні обробки. Обов’язків стало більше. А працювати стало не те, щоб складніше, а цікавіше.
— Коли вам сказали про майбутнє призначення змінним майстром, якось переживали? Чи не побоювалися відповідальності?
— Переживань ніяких не було. Оскільки я вже більше двох років заміщав змінних майстрів. Під час відпустки або коли хтось був на лікарняному. Призначили мене 26 грудня — наприкінці минулого року.
— Як колеги ваше призначення сприйняли?
— Не скаржаться — напевно, позитивно.
— Скільки людей у вас у підпорядкуванні?
— У нас в бригаді два змінних майстра. Тобто на двох близько 50-60 чоловік.
— Наступна кар’єрна сходинка яка?
— На даний момент заміняю старшого денного майстра. Він зараз у відпустці, тому я виконую його обов’язки.
— А потім?
— Потім — будемо прагнути «все вище і вище».
— Яка після цього наступна посада у кар`єрній сходинці?
— Після змінного майстра — старший майстер. Потім — начальник дільниці. Ну і потім вже — заступники начальника цеху по кожному напрямку. І безпосередньо — начальник цеху.
— На вашу думку, що потрібно робити, щоб перейти на наступну кар’єрну сходинку?
— Треба бути хорошим керівником. Тобто давати правильні команди. Розбиратися у всіх технологічних операціях свого відділення. А якщо йти на посаду заступника начальника цеху, то потрібно знати технологію і інших відділень.
— Чомусь ви ще продовжуєте вчитися?
— Я думаю, кожен з нас вчиться кожен день. Тобто щось нове пізнаємо кожен день і від усіх колег.
— А літературу металургійну яку читаєте?
— Коли навчався у вузі, читав, звичайно, за фахом. А зараз читаю літературу, де висвітлюються всілякі вимоги нормативних актів з охорони праці. Щоб знати їх досконально. І мінімізувати, або взагалі виключити, травматизм. Ну, і всі посадові, технологічні інструкції також треба знати і повторювати.
— Начальнику, будь-якому, треба бути ще й психологом?
— Це само собою — звичайно.
— Якийсь приклад можна навести? Коли міг би виникнути конфлікт. Але ви його запобігли.
— Люди різні бувають. І за поглядами, за характером. І за віком — люди похилого віку та молоді. І у кожного своє розуміння та ставлення до роботи. До людей треба по-різному ставитися. До кожної людини потрібен свій підхід. А приклад — не можу я його навести так швидко.
— Але потрібно більше хвалити, а потім вже робити зауваження? Або відразу лаяти, якщо щось не так?
— Якщо даєш доручення людині по роботі, і вона з нею справляється, то, звичайно, треба хвалити. А якщо не справляється, треба зрозуміти, чому він не впорався. Можливо, ти дав не таку чітку вказівку або навіть й невірну. Можливо, щось йому завадило твою вказівку виконати. І вже коли ти розібрався і знайшов причину, то, я думаю, після роз’яснення людина вже виконає поставлене перед нею завдання.
ВІДЕО. Дмитро Мельник у цеху холодної прокатки
ВІДЕО. Готують рулони проката до відправки споживачу
Фото та відео: Дмитро Шилін
Читайте також: У Запоріжжі молодий працівник розповів, чому замість Польщі він обрав “Запоріжсталь”
Як помічник машиніста тепловозу «Запоріжсталі» у 27 років зробив успішну кар’єру
Сообщение Де в Запоріжжі хлопці у 25 років мають круте кар`єрне зростання появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/de-v-zaporizhzhi-hloptsi-u-25-rokiv-mayut-krute-karyerne-zrostannya
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook