Декрет у 2024: скільки триває та розміри виплат

Вагітні жінки можуть почати декретну відпустку на власний розсуд, навіть після 30 тижнів вагітності. Журналісти «Акценту» дізнались якою буде тривалість декретної відпустки у 2024 році та скільки коштує відпустка.

Скільки триває декретна відпустка

Згідно зі статтею 179 Кодексу законів про працю, декретна відпустка становить 126 днів (70 днів до пологів і 56 днів після пологів). Однак декретна відпустка може бути продовжена з 56 до 70 днів у разі народження двох або більше дітей, а також у разі ускладнень під час пологів.

Жінки, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, мають право на 180 днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (90 днів до пологів і 90 днів після пологів). З 2023 року частина відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами може бути перенесена на післяпологовий період за бажанням жінки.

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами нараховується за умови отримання жінкою листка непрацездатності від зареєстрованого лікаря. Зазвичай такий листок видається на 30-му тижні вагітності. Однак жінки, які належать до 1-3 груп «чорнобильців», є винятком і можуть піти у декретну відпустку з 27-го тижня вагітності.

Розмір декретних виплат

Мінімальний розмір щомісячної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами не може бути меншим за мінімальну заробітну плату (з січня 2024 року — 7 100 грн), а максимальний розмір не може перевищувати «розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску». Ця сума відповідає 15 розмірам мінімальної заробітної плати (наразі 106 500 грн).

Для жінок, які не працюють, розмір допомоги становить 25% прожиткового мінімуму на місяць для здорової особи (з січня 2024 року — 2 920 грн). (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/dekret-u-2024-skilki-trivaye-ta-rozmiri-viplat/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top