1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Фахівці «Запорізького ОЦКПХ МОЗ» розповіли сьогодні, 29 листопада, підліткам, які навчаються в запорізький школі-інтернаті «Орієнтир», про безпечний секс та наскільки ВІЛ/СНІД є небезпечним для життя людини.
В аудиторії школи-інтернату «Орієнтир» для дітей із вадами зору 29 листопада генеральний директор і лікар «Запорізький ОЦКПХ МОЗ» Тарас Тищенко та епідеміологиня Тетяна Одинець зачитали лекцію до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. До лекції доєдналися близько 20 учнів інтернату разом із вчителями. Основну увагу спікери зосередили на шляхах передачі інфекції та відповідальності до власного сексуального життя.
Що таке ВІЛ/СНІД та як передається?
ВІЛ-інфекція виникає після інфікування вірусом імунодефіциту людини через контакт із зараженою кров’ю, або інших біологічних рідин, що її містять, як сперма, грудне молоко тощо. Але зазвичай вірус передається саме статевим шляхом, наголосив Тарас Тищенко. ВІЛ невиліковний і без тривалої та дуже вартісної терапії хворий у майже всіх випадках помирає. Наразі в Україні живе понад 244,000 інфікованих ВІЛ.
Тетяна Одинець
З іншого боку, розповіла епідеміологиня Тетяна Одинець, ВІЛ не можна заразитися при поцілунках, обіймах, при спільному користуванні посудом чи ліжком, повітряно-крапельним шляхом та при укусах комах.
Які основні симптоми ВІЛ?
Перший етап захворювання триває десь 2-3 тижні. У цей час хворий може відчувати постійну втому, сонливість, зменшення апетиту, схуднення, потовиділення, підвищення температури до 37 °С, яка тримається тижнями. Далі організм адаптується до вірусу, починається безсимптомний період під час якого вірус вражає організм і викликає ВІЛ-інфекцію.
Як можна захиститися від ВІЛ/СНІД?
Однак, захиститися від смертельної інфекції можна за допомогою презервативу. Спікери наголосили, що під час статевого контакту в першу чергу молоді люди мають захистити себе і жодним чином не займатися сексом без контрацептивів як при гетеросексуальних, так і одностатевих контактах. Зокрема, від зараження ВІЛ/СНІД та інших венеричних захворювань не допоможуть різні механічні засоби захисту як спіралі, свічки тощо.
Лікарі також звернули увагу, що для профілактики хвороби варто завжди користуватися продезінфікованими манікюрними наборами та відмовитися від татуювання через високі ризики захворіти.
Як перевіритися на ВІЛ/СНІД?
Будь-яка людина може перевірити стан свого здоров’я в кабінетах довіри, які працюють в Запоріжжі. Щоб потрапити туди варто звернутися до свого сімейного лікаря. Обстеження проходить анонімно та повністю безкоштовно. Після отримання результату лікарі передають пацієнту конверт з медичними висновками і нікому не повідомляють про отримані дані. Експрес тест на ВІЛ/СНІД можна також зробити в благодійній організації «100 відсотків життя» в Запоріжжі.
Підписуйтесь на Акцент в
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Источник: https://akzent.zp.ua/den-borotbi-zi-snidom-zaporizki-likari-rozpovili-shkolyaram-yak-zahistitisya-vid-vil-snid/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook