Депутати «Європейської Солідарності» в Запорізькій області ініціюють звернення місцевих рад до центральної влади з вимогою не допустити дискримінації місцевого самоврядування

На розгляд ВРУ подано законопроєкт про внесення змін до Бюджетного кодексу України (№6062).

В «Європейській Солідарності» заявляють: цей законопроєкт – спроба поховати фінансову децентралізацію і інфраструктурні проєкти на місцевому рівні, спроба нової централізації. Адже цим проєктом передбачається, зокрема, ліквідація з 2023 року бюджету розвитку місцевих бюджетів, що є катастрофою для територіальних громад. Джерела доходів бюджету розвитку планується закріпити за загальним фондом місцевих бюджетів. Це означає, що громади не зможуть зберігати кошти на депозитних рахунках і не зможуть належно планувати розвиток.

Виходячи з цього фракції «Європейської Солідарності» усіх рівнів ініціюють звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості грубого наступу на фінансову спроможність місцевого самоврядування. Зокрема, в зверненні вимагають:

Від Кабінету Міністрів України: відкликати проєкт Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (реєстр. №6062) на доопрацювання з метою виключення з цього проєкту дискримінаційних норм по відношенню до місцевого самоврядування.

Від Голови Верховної Ради України: у разі розгляду проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (реєстр. №6062) озвучити в залі позицію нашої ради та не використовувати під час голосування словосполучення «прошу підтримати та проголосувати».

Від президента України: Повернутися до виконання функцій гаранта Конституції України, не допускати порушення через «підконтрольні» Кабінет Міністрів чи фракцію у Верховній Раді міжнародних зобов’язань України, зокрема Європейської Хартії місцевого самоврядування та, у разі прийняття проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (реєстр. №6062) скористатись правом вето.

Читайте також: В Запоріжжі знайшли винного у захваті міськради, який стався цього літа

Источник: https://forpost.media/novosti/deputaty-yevropeyskoi-solidarnosti-v-zaporizkiy-oblasti-initsiiuiut-zvernennia-mistsevykh-rad-do-tsentralnoi-vlady-z-vymohoiu-ne-dopustyty-dyskryminatsii-mistsevoho-samovriaduvannia.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top