Держава має продовжити пом’якшення валютних обмежень, — НБУ

Держава має продовжити курс щодо пом’якшення валютних обмежень, оскільки вільний рух капіталу сприятиме підвищенню шансів держави на отримання необхідного обсягу фінансової допомоги у поточному році.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови НБУ Андрія Пишного.

«Нам потрібно і надалі пом’якшувати валютні обмеження введені з початком вторгнення. Бізнесу необхідні можливості, які надає вільний рух капіталу», — сказав Пишний.
Разом з тим він наголошує на необхідності регуляції певних бізнес-процесів, зокрема надмірного попиту на валюту під час інвестування та в інших випадках.
«Наша макрофінансова стабільність досягнута під час війни не є ані випадковою, ані тим більше магічною. Це результат скоординованих дій і складних, вивірених рішень багатьох: президента, уряду, партнерів та звісно НБУ», — додає очільник регулятора.
За його словами, рівень бюджетного дефіциту за результатами 2023 року складає -27% ВВП. Відповідно для підтримки макроекономічних показників мають бути задіяні значні фінансові ресурси партнерів та країн, що допомагають Україні в часи війни, повідомляв раніше Пишний.
«Маємо рекордний бюджетний дефіцит за результатами 2023 року — 27% ВВП, за нашими оцінками. Це колосальні цифри. У бюджет 2024 року також закладений значний дефіцит, вагому частину якого буде дуже важко покрити без зовнішньої фінансової допомоги. Сьогодні мова йде про $37 млрд від наших іноземних партнерів у 2024 році», — зазначає Пишний.
На думку очільника НБУ цей показник — 37 млрд доларів — є саме тим, мінімальним, який дасть змогу збалансувати макроекономічні показники і зберігати систему стабільною.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/266478/derzhava-maie-prodovzhiti-pom-jakshennja-valjutnih-obmezhen-nbu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top