Держава зробила для Томосу все, що могла і мусила зробити – Президент

Глава держави зазначив, що «залишився лише один крок до завершення процесу».

Президент України Петро Порошенко у своєму зверненні до українців, з привітанням щодо ріщення про надання Україні Томосу про автокефалію Української Церкви, наголосив, що «держава для цього вже зробила все, що могла і мусила зробити».

«Наші переговори тривали не один рік. Все від нього залежне вчинив і Вселенський Престол. Ми, українці надзвичайно вдячні Його Всесвятості Варфоломію за таку любов і таку увагу до України», – підкреслив Президент.

Петро Олексійович зазначив, що до завершення процесу залишився лише 1 крок.

«Тепер вже нашим православним ієрархам належить зібратися і провести Об’єднавчий Собор. Обраному предстоятелю випаде честь отримати Томос із рук Вселенського Патріарха», – повідомив Петро Порошенко.

Президент України Петро Порошенко. Фото – https://www.president.gov.ua

Президент також підкреслив, що всі недруги, які намагалися завадити українській церкві отримати нелалежність – програли!

«Москва – держава та російська церква, ефесбешники та церковники, хто в погонах, хто в рясах, хто в хрестах, хто в лампасах – не боялися жодного гріха, аби тільки зірвати це рішення. Але Господь був з нами, бо ми ведемо праведну боротьбу за нашу незалежність.

«Томос – це грамота про нашу духовну незалежність, це історична подія на цьому шляху. Українська Церква стає однією з п’ятнадцяти самостійних православних церков, із яких і складається Вселенське Православ’я», – додав Петро Порошенко.   

Нагадаємо, вчора, 29 листопада на Святому синоді Вселенського Патріархату було прийнято історичне для нашої країни рішення надання Томосу про створення Автокефальної Української Православної церкви.

За матеріалами Офіційного інтернет-порталу Президента.

Читайте також: Хороше відео: автокефалія Православної Церкви в Україні

Сообщение Держава зробила для Томосу все, що могла і мусила зробити – Президент появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/derzhava-zrobila-dlja-tomosu-vse-shho-mogla-i-musila-zrobiti-prezident.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top