Реставраційні роботи на запорізькій Хортиці йдуть ударними темпами
2021 рік став знаковим для Національного заповідника “Хортиця”, який від початку заснування у 1965 році досі не мав такого потужного поштовху до розвитку. Про це у програмі “День. Тема” на телеканалі TV5 повідомив заступник директора департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Павло Мяло.
За його словами, у 2015 році музей історії запорозького козацтва зачинився на ремонт, який зрештою затягнувся до довгі роки.
— І лише цього року завдяки програмам “Велике будівництво” та “Велика реставрація”, завдяки підтримці Міністерства культури та інформаційної політики нарешті були виділені кошти. При чому сума доволі значна — понад 77 млн грн, яка була спрямована на декілька об’єктів, які мають важливе значення для Хортиці як бренду не лише козацтва, а бренду історії, бренду культури, — сказав Павло Мяло.
Він нагадав, що кошти були спрямовані на реконструкцію покрівлі будівлі музею історії козацтва. На сьогодні готовність цього об’єкту складає 25%, завершення першого етапу робіт заплановане до кінця поточного року. Після завершення виконання робіт з гідроізоляції даху, розпочнуться внутрішні роботи — їх планують проводити наступного року.
Відомий артоб’єкт “Козацьке коло”, де відбувалося багато культурних заходів, був фактично не облаштований. На сьогодні об’єкт готовий на 80%: вкладена тротуарна плитка, встановлені лавки, скульптури. Там же встановлять модульний туалет та інші зручності.
— На початку серпня “Козацьке коло” буде готове приймати перших відвідувачів. І я сподіваюсь, що у серпні там відбудеться ряд цікавих заходів, — сказав Павло Мяло.
Найголовніший об’єкт, який фінансується за підтримки обласної влади та меценатів, — Курган Єдності України, на якому буде встановлено один з найвищих флагштоків з Державним Прапором України. Цей об’єкт, за словами чиновника, теж відбудовується ударними темпами. Урочистий підйом Державного Прапору на оновленому Кургані Єдності запланований на 23 серпня — День Держаного Прапору України.
— Фінансування стабільне, підрядники працюють у три зміни. Щотижня під керівництво голови облдержадміністрації проводяться робочі наради, на яких контролюється темп і терміни виконання робіт на цих об’єктах, — повідомив Павло Мяло. — Тому я впевнений, що ми все встигнемо зробити до знакових дат — Дня Державного Прапора і Дня Незалежності України.
Національний заповідник фінансується з коштів Міністерства культури, державного бюджету. Однак в останній час гроші виділялися лише на зарплати працівникам та покриття вартості енергоносіїв. Разом з тим Хортиця потребує нових вкладень — не тільки на оновлення туристичних об’єктів, а й інфраструктури. Вже до кінця року має бути оновлена частина доріг, розширена автостоянка, а також зроблений зручний під’їзд для туристів та впроваджено аудіогід. Однією з умов для виділення коштів Мінкультури є співфінансування проєктів обласною владою.
Крім того, він наголосив, що важливим питанням є визначення головного меседжу оновленої Хортиці. Це питання неодноразово порушувалося під час громадських обговорень.
— На жаль, Запоріжжя і весь регіон раніше сприймався як аграрне серце, потім індустріальне. Але як туристичний об’єкт Запорізька область не сприймалась, за виключенням Азовського узбережжя: курорти Приморськ, Бердянськ, Кирилівка, — нагадав заступник директора департаменту. — У Хортиці був дуже вузький сенс — козаки, Січ і все. Але якщо взяти детальніше, Хортиця — це і загальногеологічний заказник (де дуже багато рослин і тварин, занесений до Червоної Книги), і місце, яке має об’єднати державу.
Як повідомляла “Индустриалка”, цього року Національний заповідник «Хортиця» потрапив до списку державної програми «Велика реставрація». Острів планують змінити на краще та зробити максимально цікавим і зручним для туристів. У рамках програми реконструюють Курган єднання України, музей історії запорізького козацтва і «Козацьке коло».
Офіційно реконструкція Хортиці розпочалися 10 червня. Саме тоді стартували роботи на даху музею історії запорізького козацтва.
Реконструкція Хортиці проходить за сприяння Міністерства культури і інформаційної політики України, Запорізької обласної державної адміністрації та за підтримки Групи Метінвест. Об’єднавшись, вони визначили принципи і напрями співпраці, а також наміри з питань культурного, туристичного, наукового, освітнього та інфраструктурного розвитку Хортиці.
Реконструкція Кургану єднання України, музею історії запорозького козацтва і «Козацького кола» триває у рамках державної програми «Велика реставрація». Фінансування реконструкції Хортиці склало майже 100 млн гривень: 77,3 млн гривень — з Державного бюджету від Міністерства культури та інформаційної політики та майже 20 млн гривень — з обласного бюджету. Фінансову допомогу у розробці проєктів надали інвестори — комбінат «Запоріжсталь» та Метінвест.
Читайте также: Відчуй місце сили – презентовано бренд острова Хортиця
Сообщение Державний Прапор на оновленій Хортиці планують підняти 23 серпня появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/derzhavniy-prapor-na-onovleniy-hortitsi-planuyut-pidnyati-23-serpnya
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook