Держпродспоживслужба попереджає про поширення гризунів на Запоріжжі: як боротися

На території Запорізької області спостерігається масове заселення озимих культур та приміщень мишоподібними гризунами. Помірно тепла і волога погода в листопаді та наявність повноцінних кормів через втрати при збиранні врожаю сприяли наростанню чисельності популяції гризунів.

Про це повідомляє Акцент з посиланням на Дерспоживслужбу.

У зимові місяці мишоподібні гризуни, які живуть на посівах сільськогосподарських культур, не тільки виживають і зберігаються до настання весняного тепла, а й успішно розмножуються. Сприятливі місця для зимівлі полівок — посіви озимої пшениці, особливо по чорному пару, які встигли восени пройти фазу кущіння, посіви озимого ріпаку та багаторічних трав із великим травостоєм. В таких місцях навіть при промерзанні ґрунту й наявності снігового покриву полівки не відчувають нестачі корму і не витрачають енергію на його добування, адже біля нори є великий запас зеленої маси.

Тому необхідно постійно проводити обстеження сільськогосподарських угідь та проводити боротьбу зі шкідниками.

Найефективнішим і найекономічнішим заходом боротьби з гризунами є застосування родентицидів: за наявності 3-5 жилих колоній на 1 га використовують отруєні зернові принади: «Бактороденцид», «Бродісан-А» по 3 г в нору та інші.

«Бродісан-А» має запізнілу дію, гризуни вмирають на 4-5 день після його споживання, тому препарат не викликає страх тварин до принади. Але пацюки і миші можуть одержати летальну дозу під час одного поїдання. Цей препарат може використовуватися як на відкритому повітрі, так і в закритих приміщеннях.

В закритих приміщеннях принаду розкладають маленькими купками або порціями дрібної місткості (у коробках) по 10-50 гр. на відстані 2-5 м, де з’являються миші, поблизу або усередині нір і ходів.

Талон RB, ПБ (воскові брикети), застосовують в складах, сховищах, погрібах, кормоцехах, господарських спорудах, коморах, присадибних ділянках, в умовах закритого ґрунту:

щури (звичайний, чорний) — 20-60 г принади закріплюються у спеціальних контейнерах на відстані 10 м (5м) один від одного;
миші (хатня, полівка звичайна) — закріплюються у спеціальних контейнерах на відстані 5 м (2м) один від одного для роздрібного продажу.

КАПКАН-принада №1 для застосування у сільському господарстві та для роздрібного продажу населенню проти мишовидних гризунів пропонується за формами випуску (зернова принада, пластини та брикети) з максимальною нормою витрат:

на сільськогосподарських угіддях — 15 г зернової принади або 2-3 принади у формі пластинки або 1-2 принади брикет на нору з послідуючим її засипанням (проти пацюків, мишей та інших гризунів); в закритих приміщеннях (принаду розкладають на спеціальних підложках у місцях локалізації гризунів): 10-30 г зернової принади (проти мишей, пацюків); 2-3 принади у формі пластинки (пацюки); 1 принаду у формі пластинки (миші); 1 принаду брикет (миші); 2 принади брикет (пацюки).

Розміщується принада на відстані 3-15 м одна від одної, їх наявність перевіряється через 7-14 діб в залежності від чисельності гризунів.

Номайс, Р, застосовують в закритих приміщення різного призначення, сільськогосподарських площах.

Під час приготування принад необхідно дотримуватися техніки безпеки та використовувати препарати згідно переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні.

За консультаціями звертатися до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області за адресою: 69036, м. Запоріжжя, просп. Маяковського, 20-А, телефон (061)239-73-13. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Сміття — під мерію та ЗОВА: у Запоріжжі анонсувала акцію компанія з вивозу відходів Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/derzhprodspozhivsluzhba-poperedzhaye-pro-poshirennya-grizuniv-na-zaporizhzhi-yak-borotisya/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top