Дитинство під час війни: які безпечні простори для навчання і дозвілля дітей діють у Запоріжжі

Кожна дитина має право на освіту, відпочинок і дозвілля. На жаль, ці права складно реалізувати в повній мірі для дітей, які проживають за кількадесят кілометрів від фронту.

Поки триває повномасштабна війна, міжнародні партнери допомагають створити безпечні дитячі простори в українських містах. Ця допомога є особливо важливою і потрібною для прифронтових регіонів, де вже понад рік школярі навчаються дистанційно, а дитячі садочки і взагалі не працюють.

На сьогодні в Запоріжжі працюють декілька просторів для навчання або дозвілля дітей, що створені з ініціативи громадських організацій і за підтримки міжнародних донорів, повідомляє Інститут розвитку міста Запоріжжя.

Першими запрацювали майданчики, створені в рамках проєкту ЮНІСЕФ «Спільно. Точки зустрічі». Їх у нашому місті декілька. Тут діти отримують базову соціоемоційну підтримку, працюють з психологами, проходять факультативні заняття зі шкільної програми та займаються творчістю. Психологічну допомогу можуть отримати не лише діти, але й їхні батьки та опікуни.

Влітку новий освітній простір з’явився в стінах Запорізької гімназії №71. Це справжній центр позашкільної освіти, де діти вивчають польську мову, знімають власні відеосюжети, відвідують творчі майстер-класи. Всі заняття безкоштовні для дітей, незалежно від їхнього місця навчання чи проживання. Проєкт реалізовано в співпраці громадської організації «СТЕП», благодійної організації Nova Ukraine та Фонду Говарда Баффета.

Ще один проєкт за підтримки ЮНІСЕФ стартував з початком навчального року – цифрові освітні центри для школярів . Це сучасні, оснащені кабінети, де наймолодші учні можуть повноцінно навчатися за шкільною програмою разом зі своїми онлайн-класами та вчителями. При цьому психологи і фасилітатори, які працюють в центрі, допомагають дітям соціалізуватися, надолужити прогалини в навчанні, закріпити нові навички і знання. Під час повітряної тривоги діти разом з педагогами спускаються в укриття.

Ідею цифрових освітніх центрів вдалось втілити за фінансової підтримки Уряду Японії, а реалізує її в нашому місті команда благодійного фонду «Посмішка ЮА». (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Источник: https://akzent.zp.ua/ditinstvo-pid-chas-vijni-yaki-bezpechni-prostori-dlya-navchannya-i-dozvillya-ditej-diyut-u-zaporizhzhi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top