«Дивосвіт» із «Блокпостом» створять козацький зимівник

Нещодавно «МИГ» розповідав про результати проєкту «Мистецький Дивосвіт – зцілення культурою», який реалізувала за підтримки Українського культурного фонду Запорізька обласна громадська організація «Дивосвіт».

Нагадаємо, що «Дивосвіт» розбудовує в Геленджику Михайло-Лукашівської сільської громади культурно-туристичний комплекс «Етносело». За майже півтора десятки років ділянка степу з висохлим болотом перетворилася на чарівний куточок природи зі ставком, купою молодих дерев, різноманітними атракціями, альтанками, мангальними, спортивними та ігровими майданчиками, арт-об’єктами, чотирма садибами тощо.

Левова частка робіт зроблена завдяки проєктній діяльності із залученням мешканців громади, органів місцевого самоврядування та багатьох партнерів. Фактично кожна подія в «Етноселі» стає приводом для нових знайомств, які на виході мають нові ідеї.

Так трапилося і цього разу. На відкритті Алеї шани Янголам-Охоронцям очільниця «Дивосвіта» Інесса Носенко сказала, що організація затоваришувала з «Реабілітаційним простором для ветеранів та ветераном Українського війська «Блокпост» (цей проект реалізується ГО «Лабораторія Військово-Політичних Досліджень та Реконструкції» спільно з Литвою за підтримки ЄС) і сподівається разом створити на території «Етносела» козацький зимівник.

Розповісти про цей задум трохи детальніше «МИГ» попрохав керівника проєкту «Блокпост» Владислава Мороко.

“Ми працюємо з ветеранами і ветеранами уже півроку, і маємо довгу історію проблемних питань. Бачимо, що, крім надання послуг соціальної, психологічної, юридичної допомоги в Запоріжжі, з відвідувачами Реабілітаційного простору потрібно працювати довше, вести кожний випадок кілька місяців. І серед форм реабілітації дуже класним є віднова в сільській місцевості. До речі, власна справа на селі теж може бути одним із напрямків, бо маємо вже заявки на відповідні заявки по бізнес-планах.

Тож ми з Інесою проговорили тему реабілітації військових на селі і вирішили це зробити. Розглядаємо спільно проєкт «Козацький зимівник» – як частину цього великого кластеру «Етносело» (тут є і зелений туризм, і інклюзія, і багато іншого).

Будемо створювати історично вмотивовану реконструкцію козацького зимівника. Це логічний підхід. Бо згадаймо, що український воїн після перебування на Січі повертався до мирного життя, до свого зимівника. І тут є чудові умови для реабілітації ветеранів, щоб максимально відволіктися. Бо місто є місто, шум, клопіт. А тут – навіть зв’язку немає. Це іноді навіть лякає, але, з іншого боку, – це те, що треба”.

За словами пана Владислава, перш за все потрібно вирішити правові питання з земельною ділянкою під цей проєкт, а потім приступати до розчистки чагарників.

“Восени і взимку хочемо провести кілька толок з членами «Блокпосту», нашими візитерами і членами їх родин (спільна праця – теж одна із форм реабілітації). А навесні, сподіваюся, запустимо «Козацький зимівник» на постійній основі”.

Хай збудуться ці та інші плани!

Ганна ЧУПРИНА, фото авторки

Сообщение «Дивосвіт» із «Блокпостом» створять козацький зимівник появились сначала на Газета МИГ.

Share this post

нет
scroll to top