Діяти в критичних ситуаціях: у Запоріжжі журналісти відвідали тренінг з домедичної допомоги (РЕПОРТАЖ)

Вчора, 12 березня, у Запоріжжі журналісти пройшли тренінг з надання домедичної допомоги потерпілим у екстрених ситуаціях.

Про це повідомляє кореспондент «Акцента».

Захід було організовано керівництвом запорізького осередку Національної спільки журналістів та представниками Хортицького та Дніпровського районного відділення Товариства Червоного Хреста за адресою проспект Металургів, 1.

Основна мета заходу — закріпити або засвоїти навички з надання допомоги постраждалим внаслідок як бойових дій, так і інших ситуацій з цивільного життя: ДТП, падіння з висоти, укуси тварин тощо. Журналістів навчали надавати допомогу пересічним громадянам до приїзду медиків «швидкої». Також розглянули виклики, які можуть статися з журналістами і оточуючими у зоні бойових дій: травма внаслідок обстрілу, накладання пов’язок, збір необхідних для допомоги речей.

«Буває травма у людини, кровотеча… Ми одразу кидаємося допомагати, і у результаті забуваємо про власну безпеку. Треба одягати перчатки, або мати пакети, бо можна захворіти СНІДом, гепатитом і так далі. Так, допомоги треба, але треба думати і про себе. Я хочу, щоб ви сьогодні не тільки послухали, а й відпрацювали все на манекенах», — зауважила на початку тренінгу голова районної організації Червоного Хреста Валентина Басова.

Журналістам пояснили техніку серцево-легеневої стимуляції і штучного дихання, а також нагадали алгоритм дії при різних ситуаціях: коли є відкриті або закриті переломи, струс мозку, внутрішні кровотечі, серцеві напади. Також було розвіяно деякі міфи про надання допомоги постраждалим, питання про які ставили журналісти.

«При серцево-легеневій стимуляції обов’язково, що людина знаходилася на жорсткій поверхні. Треба скласти правильно долоні і почати надавлювання. 30 надавлювань за 18 секунд. Зробили і приступаємо до штучного дихання. Якщо у людини у роті є слюна або випавші зуби, треба за допомогою серветки все витягнути, потім покласти на рот іншу серветку. І робимо два глибокі вдихи. Потім знову робимо 30 надавлювань на грудину. І так робимо доти, поки людина самостійно не задихає, або не приїде швидка», — розповідає інструкторка Світлана Роздобудько.

Основні правила надавайте допомогу лише за умови, що це безпечно для вас;перемістіть постраждалого у безпечне місце, якщо є можливість;говоріть із постраждалим — так ви не лише заспокоїте людину, але й оціните її стан;одразу викличте бригаду екстреної медичної допомоги (103): вкажіть точну адресу та кількість постраждалих;критичні кровотечі зупиніть якнайшвидше;забезпечте прохідність дихальних шляхів: надайте доступ до свіжого повітря, очистіть ротову порожнину від сторонніх тіл (крові, блювоти, землі, тощо), непритомним постраждалим забезпечуйте прохідність дихальних шляхів методом підняття підборіддя;перевірте наявність дихання та його якість: прийомом Бачу-Чую-Відчуваю упевніться, що постраждалий дихає та заклейте герметично всі поранення грудної клітки;не залишайте постраждалого, якщо вам безпечно.

Як зупинити кровотечу:

Прямий тиск на рану — найшвидший метод. Ваш алгоритм дій:зріжте або розірвіть зайвий одяг з поранення та візуально знайдіть джерело найбільшої кровотечі;закрийте все поранення руками, бинтом чи одягом, та якомога сильніше тисніть на поранення;якщо згодом бинти чи тканина не просочуються кров’ю — кровотечу зупинено. Тоді накладіть тиснучу пов’язку;зробіть тампонування чи накладіть джгут або турнікет, якщо прямий тиск не зупинив кровотечу. Якщо інших засобів зупинення кровотечі немає — продовжуйте тиснути на рану до прибуття карети швидкої допомоги.

2. Щоб зупинити кровотечі з кінцівок використовуйте турнікети/джгути. Ваш алгоритм дій:

якнайшвидше накладіть турнікет/джут; накладіть турнікет/джгут на 5-8 сантиметрів вище від найвищого поранення. Не накладайте їх на суглоби та предмети у кишенях;якнайсильніше затягніть джгут/турнікет;якщо після накладання джгута/турнікета кровотеча не зупинилася, дотягніть його, або накладіть ще один впритул до попереднього;візуально упевніться, що кровотеча зупинена. Перевірте пульс нижче місця накладання турнікета( якщо володієте навичкою): якщо турнікет ефективний, пульсу не має бути;зафіксуйте час накладання джгута. За жодних обставин не знімайте і не послабляйте джгути/турнікети до приїзду швидкої.якщо турнікетів або джгутів немає, або якщо вони не були ефективні — тампонуйте поранення на кінцівках.

3. Тампонуйте кровотечі із вузлових зон. Кровотечі із м’язів шиї, пахв, паху, сідниць можна зупинити лише тампонуванням. Ваш алгоритм дій:

зріжте або розірвіть зайвий одяг з поранення та візуально знайдіть джерело найбільшої кровотечі;бинтом або тканиною затисніть безпосередньо джерело кровотечі всередині рани; заповніть весь канал поранення зберігаючи постійний тиск, залишки бинта зберіть згори на пораненні;тисніть на поранення не менше 10 хвилин , потім переоцініть чи кровотеча зупинилася;переробіть, якщо критична кровотеча продовжується.

Не витрачайте час на імпровізовані джгути. Не витягайте сторонні предмети, які застрягли у пораненнях. Не тампонуйте голову, тулуб, анатомічні отвори (вуха, носи, роти, очі, ануси, піхви). Не використовуйте для тампонування порошки, тампони, прокладки, вату.

При некритичних пораненнях варто очистити рану від сторонніх предметів, якщо вони засіли неглибоко. Шкіру навколо країв рани потрібно обробляти у напрямку від місця ураження наявним антисептичним засобом (йодом, спиртом). Після обробки треба обов’язково накласти чисту пов’язку. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/diyati-v-kritichnih-situatsiyah-u-zaporizhzhi-zhurnalisti-vidvidali-trening-z-domedichnoyi-dopomogi-reportazh/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top