До Запоріжжя йдуть морози: як вберегтися від переохолодження

На цьому та наступному тижні очікується значне похолодання за даними метеорологів. 20 листопада вже можливе випадіння 10-15 см снігу в Запорізькій області. Через зниження добової температури підвищується ризик холодової травми або переохолодження.

За даними Міністерства охорони здоров’я, тривалість лікування травм через холод перевищує майже в два рази лікування опіків. Ризикованою для здоров’я вважається навіть температура від 7+. Переохолодження може бути викликаним:

високою вологістю;вітром;надмірною втомою;вживанням алкоголю;носінням легкого одягу, тісного взуття.

Першою ознакою переохолодження є лихоманка, втома та сонливість, що супроводжуються дрібним тремтінням м’язів. Якщо не усунути попередні фактори захворювання, тремтіння посилиться, температура почне знижуватися до 35°C і нижче. В подальшому переохолодження може призвести до зупинки дихання, а також змертвіння шарів шкіри при локальному обмороженні. Уражені холодом кінцівки не можна зігрівати гарячою водою, або біля батарей, бо це може ускладнити травму, краще загорнутися в ковдру.

Щоб уникнути переохолодження, бажано обмежувати час перебування на вулиці, одягатися в декілька шарів теплого одягу, змінювати мокрий одяг якомога швидше, одягати капелюх, який повністю закриває вуха. Зокрема варто відмовитися від алкоголю, оскільки такі напої змушують тіло втрачати тепло досить швидко. Бажано вживати збалансовану їжу, пити достатньо рідини та робити не дуже інтенсивні фізичні вправи. При погіршенні самопочуття необхідно звернутися до лікаря.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Авторка: Вероніка Христіч
Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/do-zaporizhzhya-jdut-morozi-yak-vberegtisya-vid-pereoholodzhennya/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top