Вчора, 24 лютого, на другу річницю початку повномасштабного вторгення, у Запоріжжі відбулося відкриття фотовиставки «Незламні люди війни». У фокусі – реалії сьогодення, незламне Запоріжжя й щоденна праця правоохоронців в умовах воєнного стану.
Про це повідомляє Акцент.
Так, на фотовиставці представлені роботи відділу комунікації поліції Запорізької області й цивільних фотокореспондентів. Повномасштабне вторгнення змінило роботу правоохоронців і додало нових завдань. Про це розповів начальник кримінальної поліції ГУНП в Запорізькій області, полковник поліції Руслан Невожай.
Поліція зазнала значних змін. Окрім розкриття злочинів, зокрема тяжких, ми займаємось протидією незаконного обігу зброї, проводимо контрдиверсійні заходи, затримуємо колаборантів. Пріоритетом є відсіч збройній агресії РФ. Є об’єднана штурмова бригада «Лють», в якій також беруть участь поліцейські. Окрім цього, в нас працює центр з пошуку зниклих безвісти осіб, — розповів полковник поліції.
Для нього особисто повномасштабне вторгнення почалося під час добового чергування. Керівники поліції слідкували за ситуацією та розподіляли чергування, щоб особий склад перебував на робочих місцях.
Пам’ятаю, що на сон не йшов, переглядав інтернет. Отримав повідомлення військової частини про перші авіаудари по Запоріжжю. Доповів про ситуацію на Київ, мені відповіли, що обстріли йдуть по всій країні. Потім зв’язався з рідними і близькими. Начальник ГУНП зібрав нараду і ми почали перші дії, зокрема проводили евакуаційні заходи. Колони авто були аж до Дніпра. Також ми забезпечували правопорядок на вулицях, в тих місцях, де могли бути факти мародерства, — згадує Руслан Невожай.
В такому режимі поліцейським довелося працювали десь 2 місяці.
Було трохи дивно. Прокидаєшся в кімнаті відпочинку, пішов помився — і ти вже на роботі. Не треба нікуди їхати. Швидко поїв і о 7-й ранку вже нарада. Найближчий колега жив у приймальні. Я йому пообіцяв віддати той диван, на якому він спав, коли все закінчиться, — с помішкою розповів Невожай.
Також захід відвідали працівники поліції, які працюють у прифронтових зонах. Один із напрямків роботи — евакуація населення. Всього зараз працює дві евакуаційні групи — Степногірського напрямку й Гуляйпільського.
Зараз я перебуваю в евакуаційній групі. Люди, які майже два роки живуть під обстрілами вже забули, яким може бути інше життя. Елементарні речі — вода, світло, опалення в них відсутні. Люди не живуть, а виживають. Але коли їм пропонуєш виїзд, то вони не знають як повернутися до нормального життя. До нас звертаються за допомогою тільки після сильних обстрілів. Нам навіть доводилося іноді евакуювати загиблих, — розповіла старший інспектор ювенальної превенції Василівського районного управління поліції, майор поліції Наталія Шишкова.
Виставку можна відвідати у Запорізькому центрі молоді. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/dva-misyatsi-zhili-na-roboti-u-zaporizhzhi-vidkrilasya-vistavka-prisvyachena-sluzhbi-politsiyi-pid-chas-vijni-foto/
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook