Два роки Зеленського: невиконані обіцянки

Сьогодні друга річниця дебатів Президента України Петра Порошенко та кандидата в президенти Володимира Зеленського. Депутати запорізького осередка «Європейської Солідарності» підвели підсумки того, що наобіцяв, тоді ще не президент України Володимир Зеленський та які з його обіцянок так і не стали реальністю. Участь у зустрічі депутат Запорізької обласної ради, керівник Секретаріату Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Олег Чернов, депутат Запорізької міської ради Валерій Прозапас, голова фракції «Європейська Солідарність» в Запорізькій районній раді Дмитро Кирильчук.

Корупційні скандали, кумівство, втрата міжнародної арени, пусті обіцянки вчителям та лікарям — ось чим відзначилися два роки влади Володимира Зеленського.

«Найперша обіцянка, яка була дана Зеленським — не приводити до влади свої друзів та кумів. Він обіцяв нові обличчя, які зможуть змінити державу, але що ми бачимо на сьогодні? Ми бачимо у Верховній Раді на ключових посадах веселих «кварталівців», які нічого не вміють. Ми бачимо людей з минулої влади Януковича, які дуже гарно навчились розкрадати державні кошти. Але усі ці нові-старі обличчя, нажаль, не є профессіоналами», — каже Олег Чернов

Боротьба з корупцією була другою важливою обіцянкою, яку надав пан Зеленський своїм виборцям.

«Ми бачимо, що жодних посадок своїх не відбулося. Безліч корупційних скандалів повязаних з народними депутатами від партії «Слуга народу», безліч корупційних скандалів повязаних з закупівлею вакцин, з міністерством оборони, тощо, але жоден з них не сідає», коментує цю обіцянку Олег Чернов.

По корупційних справах проти «своїх» не відкривають навіть кримінальні провадження. Проте сідають патріоти та майданівці, волонтери та АТОвці — ті, хто сьогодні є в опозиції до «зеленої» влади.

Ще один пункт — «Велике будівництво«. Більшу частину коштів Фонду боротьби з Covid-19, а саме 35 млрд з запланованих 65 млрд гривень, уряд спрямував на реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг. Це так звана президентська піар-програма «Велике будівництво», яка в реальності не має в своїй основі жодного урядового документа. Більшість голосно розпіарених об’єктів «Великого будівництва» почали будуватися у попередні роки і перебували на завершальних стадіях. Вартість доріг, які будуються у картельній змові трьома наближеними до влади компаніями, у 2020 р. у 1,5 – 3 рази перевищує ціни 2018 р. на тих самих ділянках.

Прожитковий мінімум та зарплати вчителям. На своїй прес-конференції у жовтні 2019 року Зеленський оголосив, що прожитковий мінімум у 2020 році має бути встановлено на рівні 4200 – 4300. Проте, це відразу було брехнею, бо уже на той час 15 вересня Уряд вніс до ВР проєкт бюджету, де були зазначені вдвічі менші цифри (у посиланні). Навіть уже у 2021 році прожитковий мінімум є значно меншим, ніж обіцяв Зеленський на 2020 рік. Обіцяв він і зарплати вчителям по 4000 доларів, але, як бачимо — таких грошей наші вчителі отримувати так і не стали.

«Як і сім років тому, Запорізька область ризикує потрапити у зону бойових дій. І ось вже два роки функціонує нова влада. Головна обіцянка — закінчити війну. Це було головним сподіванням українського народу, що президент, який звинувачував попередню владу, в тому. що війна не закінчується, зможе щось зробити. Але що ми маємо в житті? Ми маємо два роки «перемирій», відступу і так званих «розведень». Насправді ж українська армія втрачає мотивацію і втрачає боєздатність завдяки дилетанським діям нової влади. по факту, з літа 2019 року ЗСУ стали мішенями для ворога, тому що ми втратили аеророзвідку, снайперські парии, спостережні пункти.» — каже Валерій Прозапас.

За його словами, нова влада погодилася на домовленості, які не можна виконати в умовах війни, а окупанти їх виконувати навіть й не збираються.

Підняв Валерій Прозапас й тему корупції у збройних силах. Неякісне харчування з недостатнім фінансуванням. Контракти на поставки техніки та забезпечення за захмарними цінами, по факту ж українські військові отримують мотлох.

Та найбільшою невдачею нинішньої влади він вважає провалення держамовлень оборонній сфері України. Оборонне замовлення було провалене в 2020 році. А в 2021 році на кінець квітня воно ще не розпочато.

«У нас 150000-не угрупування професійної, вишколеної, озброєнної російської армії на кордоні, окупат, який вже восьмий рік топче нашу землю, а у нас два роки не виконується оборонне дерзамовлення.» — -підвів підсумок усіх провалів президента Зеленського Валерій Прозапас.

Ще одна загроза сьогодення, яка стала перед українцями, і про яку пан Зеленський також нароздавав обіцянок — пандемія коронавірусу. Дмитро Кирильчук зазначив, що:

«Влітку минулого року Зеленський мав зробити внесок в ініційований Євросоюзом фонд із створення вакцини і бути першим у черзі на отримання препаратів. Замість того гроші антиковідного фонду він закатав у позолочений асфальт “Великого крадівництва”, який нині сходить разом із талим снігом. А якби вони використовувалися за призначенням, це б дозволило вчасно законтрактувати вакцини і зробити щеплення десяткам мільйонів українців.» — коментує Дмитро Кирильчук.

Тож обіцянки швидко вивести країну із коронавірусної кризи — теж виявились пустими. Адже з нинішніми темпами вакцинації до кінця року, за найбільш оптимістичним сценарієм, вдасться прищепити не більше 4 мільйонів людей, – менше десятої частини.

Президент обіцяв, що у разі необхідності вони можуть забезпечити розгортання 91 тисячі ліжко-місць в Україні. На початку квітня 2021 року міністр Степанов заявив, що в Україні є лише 67 тисяч ліжок, і вже немає можливостей збільшити цю цифру.

Не відбулося і обіцяного збільшення заробітних плат лікарям. Реальні цифри дуже сильно відрізняються від обіцянок.

Та найбільшим пшиком став «ковідний фонд«. 22 лютого 2021 року Зеленський заявив, що «короновірусного фонду ніколи не існувало», а був створений загальний фонд, в тому числі і для проєктів Великого будівництва. Але ж 13 квітня 2020 року Верховна рада Україна проголосувала за зміни до Держбюджету 2020 року, де передбачила створення саме окремого «Фонду боротьби з гострою распіраторною хворобою COVID-19». За цією статтею було виділено 64,5 млрд гривень! Напрямки витрат передбачали ЛИШЕ: допомогу системі охорони здоров’я і соціальні видатки. ЖОДНОЇ ЗГАДКИ про будівництво доріг, про спрямування якоїсь частини короновірусного фонду Укравтодоручи на Велике будівництво в цьому законі НЕ МАЄ.

Читайте також: ДТП біля вокзалу Запоріжжя-1: ДСНС надала подробиці аварії (фото)

Источник: https://forpost.media/politika/dva-roky-zelenskoho-nevykonani-obitsianky.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет
scroll to top