Двічі демонтований та зниклий без вісті: у Запоріжжі знайшли фрагмент Меморіалу Сторіччя

Про подію повідомили історик та краєзнавець Максим Штатський та Роман Акбаш. На Верхній Хортиці все ж вдалося знайти елемент пам’ятника, який встановили ще у 1890 році. Мова йде про Меморіал Сторіччя, який облаштували з нагоди ювілею з року переселення до Запоріжжя менонітів.

За словами Романа Акбаша, ймовірно цей пам’ятник був ледь не першим на тій території, яка зараз є Запоріжжям. Але у 1938 році стелу демонтували. Згодом її вернули, аби у 1943 році знов прибрати. І з тих пір пам’ятник вважався без вісті зниклим. Згадки та інформація про нього залишилися лише у вигляді кількох фотокарток.

Врешті ж історикам вдалося віднайти постамент стели. І яка подальша доля цієї знахідки – наразі, нажаль, невідомо. Та краєзнавці і небайдужі запоріжці сподіваються, що пам’ятник вдасться відновити та встановити його у «рідному» місці.

Новини і жваве обговорення коротких відео тут: https://www.youtube.com/user/ChannelTB5
Канал «Новини Запоріжжя» в Telegram: https://t.me/tv5zp
Яскравий та красивий акаунт в Instagram: https://www.instagram.com/tv5zp
Легкий доступ до новин та коментарів у Facebook: https://www.facebook.com/channeltv5/

Источник: https://tv5.zp.ua/news/dvichi-demontovanij-ta-zniklij-bez-visti-u-zaporizhzhi-znajshli-fragment-memorialu-storichchja/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=dvichi-demontovanij-ta-zniklij-bez-visti-u-zaporizhzhi-znajshli-fragment-memorialu-storichchja

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top