У Запоріжжі проходить черговий модуль крутого проєкту Master of Public Administration
Економічний розвиток міст вивчають студенти-управлінці Master of Public Administration(МРА) з різних міст на черговому модулі цього проєкту. Він проходить у Запоріжжі, у хабі «Платформа спільних дій».
Нагадаємо, що проєкт МРА переміг у конкурсі глобального договору ООН «Партнерство заради сталого розвитку-2020» у категорії «Економічний розвиток». Та передбачає дворічне навчання для міських управлінців. Автором проєкту МРА є Група Метінвест. Це другий потік навчання студентів проєкту МРА, вони розпочали заняття у лютому цього року. До речі — теж у Запоріжжі. Хоча модулі проходять у різних містах. Займається близько 30 осіб із Запоріжжя, Мелітополя, Кривого Рогу, Маріуполя й Покровська. Перший же потік стартував у 2019 році й вже завершився.
Український проєкт МРА має на меті змінити підходи до системи управління в містах. А саме — допомогти українським містам підготувати нове покоління управлінців, які зможуть ефективно керувати, ставлячи на перше місце інтереси людей. А також залучати інвестиції, реалізовувати проєкти для розвитку місцевих громад.
Навчання складатиметься з 14-ти модулів: економіка, фінанси, менеджмент, публічний виступ, робота з персоналом та інші важливі напрями.
Що є двигуном економічного зростання
Дводенний модуль з економічного розвитку міст проводить менеджер-економіст, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи
(KMBS), колишній президент Київської школи економіки, міністр економічного розвитку і торгівлі України (з 27 лютого по 2 вересня 2014 року).
— Сьогодні одна з найкращих аудиторій, яку я бачив — досвідчені, енергійні, компетентні, мислячі, допитливі люди, — зазначає Павло Шеремета. — Ми навчаємось один в одного, тому що в управлінців є багато свого українського досвіду, Й моя роль — поділитися досвідом й створити платформу, хорошу атмосферу, в якій управлінці діляться своїм досвідом с приводу місцевого економічного розвитку.
Двигуном економічного зростання, на думку Павла Шеремети є три складові — фінансування, інновації (повинно бути щось нове) і підприємництво.
— Ми думаємо зі студентами, як стимулювати інтонаційність, підприємництво в їх містах.
На питання, що, можливо, для розвитку підприємництва треба змінити оподаткування, Павло Шеремета відповідає:
— Це міф, який дуже часто звучить в Україні. Українська система оподаткування, наприклад, приватних підприємців — ФОП вже є одна з ліберальніших у світі. Підприємець платить 5 відсотків. Таке рідко де побачиш у світи. Але є деякі державні «заморочки». Наприклад, як ви знаєте, минулого тижня підприємцям треба було здати в державу документи, які підтверджують, що не сталося змін серед бенефіціарів (власників — Ред.) цього підприємства. В результаті я та інші підприємці ганяли по місту, збирали ці документи два-три тижні. Втратили той час, коли польські, чеські, естонські підприємці розвивали свій бізнес, а ми здавали державі документи У п’ятницю Верховна Рада відклала це рішення, а, можливо, й скасовує його. Виявляється, ми ще й даремно бігали. От ці речі заважають. А саме оподаткування відносно ліберальне.
— Треба ще більше таких ініціатив, як МРА, від інших партнерів, — вважає Павло Шеремета.
«Програма дуже цікава»
Студентка МРА, голова бюджетної комісії Покровського міськради Олена Харчевна (Покровск, Донецька область) вважає, що це чудова програма, яка готує управлінців нового рівня:
— Сучасних, тих, хто цікавиться, кому не все одно. Наші ментори діляться з нами своїм досвідом. Були дуже цікаві модулі «Критичне мислення», «Управління містами», «Брендування міст». Вважаю, що подібні програми мають бути надалі по всій країні.
Депутат Запорізької міської ради Регіна Харченко теж задоволена навчанням в МРА.
— Будь-яке навчання — це класно! Людина не повинна закінчувати свій розвиток, отримавши диплом. Треба постійно навчатися. Ми пройшли ряд цікавих ефективних модулів, побачили багато міст, де вони проходили. Основна мета простежується у кожному модулі — зробити управлінців у сфері місцевого самоврядування ефективними, освіченими, з розширеним коридором мислення. І кожен модуль додає свою опцію. Програма дуже цікава.
Зазначимо, що Група Метінвест у цьому році святкує 15 років із дня заснування. Метінвест є невід’ємною частиною місцевих громад в усіх регіонах, де працюють підприємства групи. Тому Метінвест системно реалізує соціальні проекти що сприяють розвитку громад та покращують рівень життя. У 2020 р. соціальні інвестиції Метінвесту перевищили $15 млн. Це найбільша сума з 2008 року.
Читайте також: Музей історії запорозького козацтва стане інтерактивним.
Фото Олександра Прилепи
Сообщение Екс-міністр економіки розповів в Запоріжжі, як розвивати міста появились сначала на Индустриалка — новости Запорожья.
Источник: http://iz.com.ua/zaporoje/eks-ministr-ekonomiki-rozpoviv-v-zaporizhzhi-yak-rozvivati-mista
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook