Встановлені цінові обмеження на ринку електроенергії (прайс-кепи) обмежують можливості України у імпорті для покриття дефіциту.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на аналітика Українського інституту майбутнього Андріана Прокіпа.
Він зауважив, що протягом останніх тижнів в українській енергосистемі спостерігався дефіцит потужностей, який покривався за рахунок імпорту та аварійної допомоги, яку «Укренерго» просило у сусідніх країн. Однак експерт пояснив, що з імпортом є проблеми.
«Тому що імпорт був комерційно нежиттєздатний через обмеження регуляторного характеру, цінові обмеження. Тому наразі не було жодного випадку, коли необхідно було вводити обмеження стосовно споживачів», — сказав Прокіп.
Аналітик пояснив, що прайс-кепами на ринку електроенергії встановлена максимальна та мінімальна можлива ціна. І коли в енергосистемі виникає дефіцит імпортна електроенергія в цей момент коштує більше, ніж максимально дозволена ціна в Україні.
Тому жоден комерційний учасник ринку електроенергії не стане імпортувати електроенергію, бо це збитково.
«Є два варіанти — або будуть запроваджувати ці обмеження щодо споживачів, або «Укренерго» звертається до сусідніх країн за аварійною допомогою. Але аварійна допомога — штука не прогнозована. У них можуть бути потужності, а можуть і не бути потужності, щоб нам надати цю допомогу», — розповів Прокіп.
Він додав, що якщо Україна не зможе отримати аварійну допомогу, тоді доведеться вдатись до обмежень споживачів.
Нагадаємо, голова «Укренерго» Володимир Кудрицький заявляв, що для безперебійного енергопостачання прайс-кепи не мають заважати імпорту електроенергії.
Раніше у НКРЕКП заявили про необхідність скасування прайс-кепів на ринку електроенергії у 2024 році.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/262765/ekspert-rozpoviv-chomu-ukraina-kupuie-dorogu-avarijnu-elektroenergiju
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook