Експерт спрогнозував, коли біженці почнуть повертатися до великих міст України

У майбутньому очікується повернення українських біженців із-за кордону до ключових міст країни, таких як Київ, Харків та Одеса, в умовах забезпечення відносної безпеки. Такий прогноз висловила Людмила Черенько, доктор економічних наук та керівник відділу дослідження якості життя населення в Інституті демографії та соціальних досліджень, у своїй бесіді з РБК-Україна.

Вона підкреслила, що рішення багатьох біженців повернутися зумовлене не тільки об’єктивними умовами, але й суб’єктивними почуттями та емоційними зв’язками з рідною країною. Черенько зауважила, що хоча деякі українці мали плани жити за кордоном і до війни, багато хто, хто втікав від обстрілів, прагнуть повернутися додому, як тільки умови це дозволять.

Згідно з її думкою, ключовим фактором для повернення є безпека. Вона зазначила, що оскільки більшість українців за кордоном не змогли адаптуватися до нових умов, їх повернення стане можливим, коли ситуація в великих містах України стабілізується.

На даний момент, оцінки свідчать, що близько шести мільйонів українців перебувають за кордоном у 2024 році, при цьому значна кількість вже виразила бажання повернутися до України. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/ekspert-sprognozuvav-koli-bizhentsi-pochnut-povertatisya-do-velikih-mist-ukrayini/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top