Експерт з національної безпеки Семен Кабакаєв у Запоріжжі розказав хто не дозволить реваншу Путіна

На конференції в Конгресі США

Я впевнений, ми стоїмо на правильному шляху. Ми відходимо від Мордору, від Росії і йдемо в цивілізований світ, де в нас є багато друзів.

Більшість жителів окупованих територій, які в 2014 році підтримували Росію, вже змінили свою думку. Вони зрозуміли, що їх обманули і нічого доброго «русский мир» не принесе. Але є і інша проблема. Тепер вони бояться про це казати, тому що прийдуть і кинуть їх за грати або у підвал. Коли ми починали роботу нашої організації, багато людей ставили життя під ризик, щоб допомогти нашим військовим. І зараз на Донбасі дуже багато людей, які з нетерпінням чекають повернення до України.

– Як ви розцінюєте рівень виконання обіцянок Президента Порошенка? Чи вдалося здійснити все задумане?

– За п’ять років Президентом проведена колосальна робота.Звичайно, хочеться, щоб робилося швидше і більше. Але треба дивитися окремо на кожен напрямок: що там відбувається. Чому мені подобається децентралізація? Тому що більшість грошей залишаються на місцях, а не йдуть до Києва. В Запоріжжі люди мусять навчитися самі контролювати мера, голову ОДАі змусити їх звітувати.

Мені подобається те, що робить Уляна Супрун. Це зрив титанічної плити з одного місця лише за рік. Медична реформа вже почала працювати на першій ланці. Результати ми зможемо побачити і відчути через 3-4 роки, а потім – дати оцінку системі.

Але варто задавати питання і Кабінету міністрів. Тому що в нас багато чого закидають Президентові, хоча це взагалі не в його компетенції. Парламентська коаліція, потрібно розуміти, неоднорідна, там є різні групи впливи. Також мають бути питання щодо виконання реформ до відповідного органу влади чи управління.

Мені не подобається ситуація з корупцією. Я не задоволений тими результатами, які показують прокуратура, різні антикорупційні органі. Для мене показником буде, коли люди на зустрічах не будуть казати, що з них вимагають гроші.

Водночас з 2014 року рівень корупції скоротився у рази. Зараз ви можете прийти до сучасного сервісного центру МВС, вже не вимагають гроші у кабінетах, де сидять красиві дівчата за віконцями, де всі сплати офіційні. Міністерство юстиції провело реформу: люди можуть швидко отримати паспорт, інші документу без грошей у закритий кабінетах.

Є різні напрямки, на яких боротьба йде добре і успішно, є інші – де все геть погано і за них треба братися і виправляти. Чи може Президент встигнути за усім? Ні не може. Чи знає він про всі ці речі? Беззаперечно. Я впевнений, Президент в курсі думок суспільства щодо стану реформ. Він завжди намагається змінити ситуацію і вносить у парламент проекти законів.

– Дайте декілька порад. На що треба звернути увагу, щоб зробити правильний вибір під час голосування і не потрапити під вплив пропаганди та маніпуляцій?

– Відповідь дуже проста. Треба навчитися критично мислити. В моєму спілкуванні зі студентами мені дуже подобається їхня відкритість. Вони задають дуже багатопитань і готові слухати. Студенти можуть десь помилятися, але критичне мислення у молоді дуже добре розвинуте. Критичне мислення – це головний ворог пропаганди.

Крім того, потрібно дивитися на кейс реальних справ. Наприклад, я – громадський діяч з чотирма проектами різного спрямування. Я займаюсь чим 4,5 роки. За кожен свій проект можу відзвітувати в цифрах: що було зроблено, який це принесло результат і т.д.

Тому перед тим, як думати голосувати за кандидата, треба подивитися, що він встиг зробити, з чим йде на вибори, який має бекграунд. А зараз від більшості політиків ми чуємо лише популістичні гасла: знизити ціну за газ в 40 разів, підняти зарплату в 100 разів. Якщо у кандидата нема чим хвалитися, він тільки гаслами і користується. Це значить, що він для вас насправді нічого не зробить.

Я не пам’ятаюза всі роки незалежності, щоб так стрімко йшло реформування. Змін дуже багато у різним напрямках. Питання в іншому – в деяких сферах реформування більш ефективне, а в деяких – менше. Я впевнений, що ми, як держава і нація більше не допустимо проросійські сили до влади. Так, вони зараз підкупають людей – політиків, громадських активістів. Але я думаю, що люди будуть обирати розумом і будуть дивитися на бекграунд кандидата – ті позитивні зміни у державі, якими можна похвалитися.

джерело – 061

Источник: https://forpost.media/novosti/ekspert-z-nacionalnoi-bezpeki-semen-kabakaiev-u-zaporizhzhi-rozkazav-hto-ne-dozvolit-revanshu-putina.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top