Енергетичний безвіз для України: у Запорізькій області почала роботу потужна вітроелектростанція

Фото: president.gov.ua

Сьогодні у Приморську запустили унікальну вітроелектростанцію, яка вироблятиме електроенергію за «зеленим тарифом».

Вже за кілька днів її підключать до Об’єднаної енергетичної системи України, і вона почне виробляти так звану «зелену електроенергію», змінюючи вектор усього енергетичного ринку.

На церемонію відкриття прибув Президент України Петро Порошенко. Глава держави заявив  – Україна прагне завоювати європейський ринок в цій галузі, і назвав це енергетичним безвізом.

– Ми маємо прокласти електроенергію, лінії електропередач – куди? – в Європу! Отам найпотужніший ринок. Електроенергія, яку буде вироблятися тут і зараз, буде продаватися де? В Європі. Це правильно. Якщо хочете, це називається енергетичний безвіз для української продукції, – наголосив Петро Порошенко

Цей проект був заморожений майже п’ять років. Але у 2016-му вдалося дати йому новий старт. Інвестиції в першу чергу будівництва склали понад 150 мільйонів євро, а сама станція на час введення в експлуатацію дасть роботу понад п’яти сотням людей. Потужності станції вистачить для того, щоби забезпечити електроенергією понад 365 тисяч домогосподарств.

– А енергетичний безвіз постачання електроенергії на найпотужніший ринок світу – це нові валютні надходження, укріплення національної валюти і збільшення енергетичної незалежності. Отже ми мусимо добиватися енергетичної незалежності. Це наш власний шлях, яким ми вирішили йти, – наголосив Президент.

Кожна вітротурбина Приморської вітростанції – висотою понад 110 метрів, потужністю – 3.8 МВт. Всього їх буде 52, і поставлятиме їх світовий енергетичний гігант компанія General Electric. Другу чергу проекту планують завершити восени 2019 року.

Источник: https://forpost.media/novosti/strong-energetichnij-bezviz-dlja-ukraini-u-zaporizkij-oblasti-pochala-robotu-potuzhna-vitroelektrostancija-strong.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top