«Енергоатом» та «Укргідроенерго» недоотримують кошти через борги за електроенергію, — нардеп

Державні енергокомпанії «Енергоатом» та «Укргідроенерго», які виробляють електроенергію для населення, недоотримують кошти через борги споживачів.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на народного депутата, першого заступника голови комітету Верховної ради з енергетики Олексія Кучеренка.

«Ця електроенергія, яку споживає населення, вона належить двом державним компаніям: «Енергоатому» та «Укргідроенерго». Інші компанії є «посередниками» між ними й населенням. Сьогодні ці компанії недоотримують величезні гроші, недоотримує кошти «Укренерго», інші державні компанії, оператори систем розподілу і так далі», — сказав він.
Нардеп наголосив, що саме через це має бути платіжна дисципліна, бо зараз частина населення не сплачує за спожиту електроенергію. Відповідно до статистики, борги зросли саме в тилових областях, додав Кучеренко.
За інформацією Міністерства енергетики наразі борги населення за комунальні послуги зросли до 35 млрд грн.
Йде мова не про відключення, а про те, що без оплати товар не буде постачатись. Нам же у магазині без грошей не дадуть хліб та яйця, і на заправці бензин не наллють. А чим енергія відрізняється від інших видів товару?» — підкреслив Кучеренко.
Нардеп також додав, що це не буде якийсь масовий процес і якщо люди будуть підтверджувати, що вони готові погасити борги, їм буде надана програма лояльності протягом, умовно, півроку чи року, і відключати електроенергію їм не будуть.
Раніше голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський заявляв, що дозвіл на відключення боржників — необхідний крок для нормальної роботи енергосистеми.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/263706/energoatom-ta-ukrgidroenergo-nedootrimujut-koshti-cherez-borgi-za-elektroenergiju-nardep

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top