Філарету – 90. Чим відомий почесний патріарх ПЦУ

Сьогодні свій дев’яностий день народження відзначає Герой України, Патріарх Київський і всієї Руси-України, почесний Патріарх Православної Церкви України Філарет.

Для нашої держави Філарет є історичною особистістю. Його називають духовним лідером українського народу, адже він доклав чимало зусиль для того, щоб Православна Церква України отримала Томос на автокефалію і стала незалежною від РПЦ.

Напередодні ювілею журналісти 5 каналу розповіли українцям факти з життя Філарета.

– Михайло Антонович Денисенко (Філарет) народився на Донбасі в селі Благодатному. Його дід загинув під час Голодомору, а батько у Другій світовій війні. Саме це і наштовхнуло Михайла на думку стати у майбутньому священником.

– Філарет є випускником Московської духовної семінарії Російської православної церкви. На II курсі Михайло прийняв чернечий постриг з ім’ям Філарета.

Філарет в 1950 році
Фото: Сайт Свято-Троїцького храму

– У 1990 році після смерті московського патріарха Пимена, Філарет відстоював право української церкви. Ініціював перейменування Українського екзархату РПЦ на УПЦ МП.

– У 1991 році домігся від РПЦ незалежності для УПЦ в управлінні (але не тотожне з канонічним статусом автономії).

– Розпочав процес відновлення автокефалії УПЦ КП. За що отримав анафему 1997 року від Російської церкви. Втім, 2018 року Вселенським Патріархатом анафему було визнано недійсною.

– Підтримував Євромайдан. Коли люди ховалися від беркутівці у Михайлівському соборі, він заявив, що “монастир прийняв їх, напоїв чаєм, тобто, дав їм притулок. Народ це дуже високо оцінив, згадав давні часи, коли під час монгольської навали гнані татаро-монголами ховалися в храмах”.

Патріарх сьогодні
Фото з відкритих джерел

– У 2015 році в одному з інтерв’ю порівняв дії російської влади з діями радикальних ісламістів з терористичної організації “Ісламістська держава” і спрогнозував, що це об’єднає українські православні церкви.

– 18 квітня 2018 року разом з Макарієм та Онуфрієм зустрівся з Петром Порошенком та офіційно передав підписи 40 архієреїв Київського Патріархату, 12 архієреїв Автокефальної Церкви і близько 10 архієреїв Московського Патріархату до Вселенського Патріарха про надання Томосу про автокефалію Української Церкви.

– 23 листопада на 85-ті роковини Голодомору 1932-1933 років виступив у Верховні Раді і пояснив причину українського геноциду: “Перша: це те, що на той момент перепис населення показав, що українців – 85 млн, а росіян – 65 млн. Тому безбожне радянське керівництво вирішило знищити українців, щоб не переважали над росіянами. В результаті того Голодомору, перепис 1939 року вже показав, що кількість українців становила лише 65 млн, а росіян – збільшилася. Друга: зробила свою справу цитата Бухаріна: “Хто володіє хлібом, той має владу””.

– 8 січня цього року Філарет отримав звання Герой України “за видатну історичну роль у становленні незалежної Православної Церкви України, діяльність, спрямовану на відродження духовності Українського народу, піднесення авторитету православ’я, утвердження ідеалів милосердя і міжконфесійної злагоди”.

Заслуги Філарета перед Україною оцінені на найвищому рівні. За день до дев’яносторіччя Президент України Петро Порошенко вручив Патріарху звання Герой України та орден Держави.

Фото: Сторінка в Facebook Петра Порошенка

Про безцінний вклад Філарета в створення Православної Церкви України Глава держави говорив і сьогодні.

– Рівно 90 років тому на українській Донеччині, в селі з символічною назвою Благодатне, у шахтарський родині прийшов у цей світ хлопець Михайло Денисенко. Прийнявши чернечий постриг у 21 рік, Святіший Патріарх Філарет все своє довге життя присвятив служінню Церкві.

Саме він зробив перші кроки до автокефалії тоді, коли її необхідності більшість з нас ще тільки усвідомлювала. Розбудова Православної Церкви України стала головною справою його життя. І Господь воздав: Томос для України – є!, -зазначив Петро Порошенко.

23.01.19_Privitannya Filareta 2

Патріарх Філарет користується великою популярністю в тому числі і серед молоді. В День народження соцмережі сповнилися привітаннями від громадян нашої держави та українців з різних куточків світу.

Сообщение <strong>Філарету – 90. Чим відомий почесний патріарх ПЦУ</strong> появились сначала на Forpost.

Источник: https://forpost.media/novosti/strong-filaretu-90-chim-vidomij-pochesnij-patriarh-pcu-strong.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top