Запорізький ботанічний сад продовжує радувати відвідувачів
Вперше з початку повномасштабного вторгнення росіян ЗПО «Дитячий парк «Запорізький міський ботанічний сад» Запорізької міської ради відкрився 1 вересня.
Читайте також: Тендітні та ніжні — на гігантському кактусі в запорізькому ботсаду з’явилися неймовірні квіти (фото)
Його відкриття стало подією для мешканців міста, які скучили за красою цього унікального зеленого оазису. Адже ботсад став недоступним для відвідування ще під час коронавірусу, тому кілька років поспіль неймовірна краса залишалася за зачиненими дверима.
— Я ніколи не забуду, як у суботу до нас прийшли 1117 відвідувачів, а наступного дня їх було 1097, — згадує директорка ЗПО «Дитячий парк «Запорізький міський ботанічний сад» ЗМР Тамара Єрьоміна. — Для нас це було важко, але дуже радісно. Ми з любов“ю зустрічали кожного. Готові і 2000 людей за день зустрічати, приходьте!
Тамара Іванівна очолює цей заклад позашкільної освіти понад 26 років і каже, що такої кількості відвідувачів у них ще ніколи не було. Це рекорд! Коли ботсад ненадовго відкрили для відвідування під час епідемії COVID-19, то тоді найбільша кількість відвідувачів протягом дня була 700. Приблизно стільки ж приходить у вихідні у ці осінні погожі дні.
— Ми дуже вдячні усім, хто приходить подивитися на красу нашого ботанічного саду, — говорить Тамара Іванівна. — Догляд за рослинами — це дуже копітка праця, яка, звичайно, не припиняється і тоді, коли ми зачинені для відвідувачів.
І ми дуже раді, коли відвідувачі отримують позитивні емоції, прогулюючись алеями нашого парку чи відвідуючи зимовий сад, оранжереї. За те, що відкрилися, наш колектив дуже вдячний заступнику директора департамента освіти і науки міської ради Віталію Володимировичу Лисенку.
Свої відвідини ботанічного саду запоріжці і гості міста розпочинають з оранжереї “Тропіки”, яка є справжнім діамантом ботсаду.
Оранжерею збудували ще до війни, але, як і ботсад, вона була закрита для відвідування. Тамара Іванівна розповідає, що багато людей телефонують і цікавляться, чи можна буде відвідати оранжерею. Тому і не дивно, що відвідувачі відразу направляються у це царство вічнозелених тропіків.
Словами неможливо описати цю красу з басейном посередині величезного приміщення зі скла і металу!
До речі, 16 березня 2022 року поруч з оранжереєю впала ворожа ракета. Усі небесні сили стали у той момент на захист рослин — ракета не розірвалася. Її оперативно вивезли і знищили рятувальники.
У вересні відвідувачі милувалися рослинами, які в той час квітли на клумбах та оранжереях. Сьогодні у ботсаду проходить довгоочікуваний бал хризантем, ці осінні квіти різних кольорів подобаються багатьом любителям природи.
Око милують і різнокольорові троянди, які ростуть на різних локаціях.
У наш ботсад можна приходити в будь-яку пору року і практично завжди тут щось квітне: як не на вулиці, то в оранжереях.
“Хочемо, щоб ніхто не казав: “Я вже там був, що ще там дивитись”, тому висаджуємо нові рослини, або облаштовуємо нові локації. Так, до свята Хелловін (воно святкується в ніч на 1 листопада. — Авт.) біля кактусарію зробили яскраву тематичну фотозону”, — розповідає Тамара Єрьоміна.
Відвідувачі вже оцінили старання працівників ботсаду і з задоволенням роблять світлини в оригінальній фотозоні.
А сьогодні на одній з фотосесій у ролі моделі виступала собачка Муха, яка прийшла на зйомки зі своєю хазяйкою Вікторією. Фотосесія видалася на славу!
Приходьте!
Ботанічний сад відкритий для відвідувань з 8.00 до 17.00 без вихідних та перерв.
Ціни
Прогулянка парком з відвідуванням оранжерей:
- Дорослий — 50 грн.
- Дитячий до 12 років — 30 грн.
Пільгова категорія відвідувачів (при наявності підтверджуючих документів):
- дорослі — 30 грн.
- діти — 10 грн.
- діти віком до 3 років — безкоштовно
Екскурсія по території з відвідуванням оранжерей:
- дорослий — 100 грн. (за 1 особу)
- дитячий (до 12 років) — 80 грн. (за 1 особу)
Екскурсії проводяться за попереднім записом.
Телефони для довідок і для запису на екскурсії: 061-707-01-81, 061-270-87-67, 091-351-51-44.
Раніше ми писали, якими квітами зараз можна помилуватися в міському ботанічному саду
Джерело