Гаряче водопостачання: у Запоріжжі говорили про альтернативні методи підігріву

Підігрівати воду електроенергією не надто вигідно — стверджують фахівці. У середньому це виходить на 15 відсотків дорожче, ніж за централізоване гаряче водопостачання.

Всі учасники зустрічі зійшлися на думці, що у місті поки що не вистачає знань та можливостей для впровадження альтернативних способів підігріву води. Адже варіанти для економії є.

“Тепло стічних вод, можна використовувати, так, ну умовно ми ж маємо гарячу воду і все її зливаємо теплу в каналізацію, приблизно 30 градусів в каналізації в середньому. Ставите туди тепловий насос і вода-вода і отримуйте – але це дорого, насос коштує 20-30 тисяч доларів, ну якщо доцільно, то можна. Потрібно використовувати те, що є, те і використовуйте, що під рукою і не шукай собі інше. У вас є гаряча вода централізовано? Доведіть її до розуму, зробите правильний облік, утеплите, поставте рециркуляцію в будинку”, – зазначив автор програми енергозбереження Олександр Ляпунов.

Источник: https://tv5.zp.ua/news/garjache-vodopostachannja-u-zaporizhzhi-govorili-pro-alternativni-metodi-pidigrivu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=garjache-vodopostachannja-u-zaporizhzhi-govorili-pro-alternativni-metodi-pidigrivu

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top