Газові мережі в Запоріжжі: в керуючій компанії зробили важливе роз’яснення

Питання ремонту й обслуговування газових мереж виникає час від часу в жителів багатоквартирних будинків у Запоріжжі. У керуючій компанії пояснили, хто має за це відповідати і куди звертатися.

Про це повідомляє Акцент з посиланням на керуючу компанію “Місто для людей”.

Згідно з чинним законодавством України, зокрема Законом “Про житлово-комунальні послуги”, відповідальність за технічний стан та обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання несуть співвласники багатоквартирного будинку.

При цьому в “МДЛ” наголошують, що керуюча компанія не є відповідальною за обслуговування газових мереж, якщо такі роботи не передбачені в договорі та не включені до тарифу.

Також керуюча компанія «Місто для людей Запоріжжя» НЕ відповідає за:

  • Технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж
  • Поточний та капітальний ремонт газогонів
  • Заміну застарілих або пошкоджених газових стояків
  • Ліквідацію аварійних ситуацій на газових мережах

Співвласники багатоквартирних будинків мають кілька варіантів вирішення питання з обслуговуванням газових мереж:

  • Укласти колективний договір з оператором газорозподільної системи (міськгазом) на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових систем.
  • Обрати іншу ліцензовану компанію, яка має право на виконання таких робіт.
  • Доручити керуючій компанії укласти договір з відповідним оператором, але це потребуватиме перегляду тарифу та внесення змін до основного договору на обслуговування будинку.
  • У разі необхідності заміни газових мереж — укласти окремий договір на виконання цих робіт з відповідною організацією.

Дані питання повинні вирішуватися лише на загальних зборах співвласників багатоквартирного будинку. Також у МДЛ наголосили, що у випадку, якщо немає обслуговування газових мереж, оператор газорозподільної системи має право перекрити подачу газу до усунення недоліків.

Зауважимо, що для виконання будь-яких робіт з ремонту чи обслуговування газових мереж варто звертатися до кваліфікованих спеціалістів. Зокрема, Акцент нещодавно писав про випадок, коли горе-майстри залили воду в труби для газу. Через це 100 мешканців будинку залишилися без газопостачання.

The post Газові мережі в Запоріжжі: в керуючій компанії зробили важливе роз’яснення first appeared on Портал Акцент.

Share this post

нет
scroll to top