Гельсинська Комісія США: банки Швейцарії зберігають щонайменше 200 млрд доларів російської готівки

Гельсинська Комісія США: банки Швейцарії зберігають щонайменше 200 млрд доларів російської готівки

КИЇВ. 20 липня. УНН. Швейцарські банки зберігають щонайменше 200 мільярдів доларів російської готівки. Крім цього, Швейцарія займає перше місце в Європі у виготовленні компонентів для російської зброї. Такі дані навела Гельсінська Комісія США під час слухань у середу, 19 липня, пише УНН з посиланням на Голос Америки. Цитата
«Ми вважаємо, що часто згадувана цифра у 200 мільярдів доларів російських коштів у швейцарських банках, є сильною заниженою… За нашими оцінками, загальна сума російських грошей, що контролюються швейцарськими банками, швидше за все, вдвічі більша ніж усі вважають, і становить 400 мільярдів доларів», — заявив співзасновник антикорупційного проекту «OCCRP» Дрю Салліван.
Деталі
За його словами, швейцарські банки працюють по всьому світу та контролюють трильйони доларів як всередині, так і за межами країни. Салліван відзначив, що багато з цих активів представлені довіреними особами офшорних компаній, акціями та іншими структурами по всьому світу, які важко відстежити.
Своєю чергою, генеральний директор інвестиційного фонду Hermitage Capital та керівник глобальної кампанії Magnitsky Justice Білл Браудер зауважив, що  Швейцарія ціленаправлено знаходить шляхи уникнути санкцій накладених на росію. 
«На мій погляд, те, що відбувається у Швейцарії, це лише верхівка набагато більшого айсберга… Загалом, швейцарський уряд намагається створити видимість, що вони щось роблять, однак, на практиці, швейцарський уряд не хоче робити нічого, тому що від брудних російських коштів у Швейцарії можна отримати великий прибуток», — сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США, Китай, Канада, Японія, Тайвань та інші: Олександр Рувін розповів про країни походження окремих компонентів російської зброї
Крім цього, виконавча директорка антикорупційного комітету НАКО Олена Трегуб заявила, що Швейцарія посідає перше місце в Європі з виготовлення складових, які знайшли в російському озброєнні.
«У російській зброї ми знайшли близько 300 компонентів, виготовлених у США 60 різними американськими компаніями. На жаль, це провідна країна західного світу, з якої росіянам постачаються важливі компоненти подвійного використання. Коли йдеться про інші країни, то перше місце в Європі займає Швейцарія», — повідомила директорка.
За її словами, далі йдуть Німеччина, Нідерланди, Велика Британія, Австрія та Франція. Також фахівці знайшли обладнання виготовлене в Японії. Підсумовуючи, вона підкреслила, що «справа не лише у швейцарцях».
«Парадокс у тому, що саме Швейцарія займає категоричну позицію щодо участі в будь-якому збройному конфлікті. Вони наголошують на своїй нейтральності. Тоді яким чином, вони стали першою країною в Європі із постачання критично важливих компонентів для російської зброї? Це головне питання. Але загалом, це глобальна проблема, яку мають вирішувати усі країни», — наголосила Трегуб.
Нагадаємо
У січні та лютому 2023 року росія витратила 2 трильйони рублів (26 мільярдів доларів) на оборонну галузь, що на 282% більше, ніж за той самий період рік тому.

Джерело:
УНН

Теги: США, Росія, зброя, Швейцарія, активи

Повернутися до списку

Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram

Источник: https://golos.zp.ua/obshhestvo/258878/gelsinska-komisija-ssha-banki-shvejcarii-zberigajut-shhonajmenshe-200-mlrd-dolariv-rosijskoi-gotivki

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

нет

Добавить комментарий

scroll to top