Гемодіаліз, як засіб збагачування: що відбувається в енергодарському відділені екстракорпоральних методів лікування?

До редакції Форпост звернулися пацієнти з Енергодару, які регулярно мають отримувати процедуру гемодіалізу. Однак, як вони зазначають, відділення екстракорпоральних методів лікування на сьогодні не отримує фінансування, а лікарі відділення зазнають тиску з боку керівництва лікарні.

Відділення екстракорпоральних методів лікування (гемодіаліз) в Енергодарі відкрили у 2018 році. На той момент в місті мешкало 16 чоловік, які постійно потребували цієї процедури. За будь-якої погоди вони мали їздити в Обласну клінічну лікарню ЗОР, що отримати життєво необхідне лікування. І ось в 2018 році Спеціалізована медико-санітарна частина Енергодару отримала власне відділення ЕМЛ.

Наразі у відділенні 42 постійних пацієнти — це мешканці Енергодару й найближчих районів. За час пандемії 18 людей перехворіло коронавірусом, але навіть під час хвороби отримували процедуру гемодіалізу. Але за це низький уклін вони передають медичному персоналу та завідуючому відділенням. Та як стало відомо пацієнтам, ані лікарі, ані медсестри не отримають ковідних доплат, більш того, мають найнижчі зарплати по всі СМСЧ. Люди повідомляють, що медперсонал працює ледь не на голому ентузіазмі.

Відділення не має забезпечення розхідними матеріалами — елементарний лейкопластир і той пацієнти купують ледь за власний кошт. Пацієнти ж, які за законом мають право на повне медикаментозне забезпечення, вимушені самостійно купувати ліки для проведення процедури.

Але така ситуація була не завжди. Проблеми у відділені почалися із призначенням на посаду головного лікаря СМСЧ Андрія Бредіхіна. Чоловік не бажає витрачати гроші, які надходять до лікарні, на пацієнтів гемодіалізу. За словами пацієнтів — сподівається на відкати та хабарі. Крім того, головний лікар прагне поставити у відділення власного завідуючого. Єчутки, а пацієнти стверджують, що вони мають докази, що на базі відділення хотіли займатися «чорним» гемодіалізом — очищувати кров алкоголиків та наркоманів.

Fresenius Medical Care поставило у відділення своє обладнання. Воно працює лише із власними розхідними матеріалами. Інакше обладнання працює не коректно. Андрій Бредіхін свого часу склав тендер на закупівлю таким чином, що Fresenius Medical Care не змогли подати свої документи на цей конкурс, тож не змогли обслуговувати власне обладнання. Однак, після звернень пацієнтів компанія запропонувала взяти відділення в оренду та відкрити власний центр гемодіалізу на базі існуючого відділення, але з дотриманням усіх стандартів. Наразі це питання зависло в повітрі.

Поки ми готували матеріал, Андрій Бредіхін повідомив, що сьогодні, 8 червня, передав листа в міськраду Енергодару, з проханням до голови міста збільшити обсяг фінансування відділення, та надати зараз 2,4 мільйони гривень на закупівлю необхідних препаратів та розхідників.


Наразі ж відділення має наступний вигляд:Читайте також: В Мелітополі дитина пішла з дому: родичі звертаються до усіх, хто може щось знати

Источник: https://forpost.media/novosti/hemodializ-iak-zasib-zbahachuvannia-shcho-vidbuvaietsia-v-enerhodarskomu-viddileni-ekstrakorporalnykh-metodiv-likuvannia.html

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

Добавить комментарий

scroll to top