Гендиректор МАГАТЕ відвідає ЗАЕС, Київ і Москву

Рафаель Маріано Гроссі, генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), має намір відвідати Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС) у найближчому майбутньому. Цей візит відбудеться в рамках чергової ротації експертів агентства. Окрім ЗАЕС, заплановані візити до Києва та Москви.

Заява після ради безпеки ООН

Після засідання Ради Безпеки ООН, Гроссі повідомив про свої наміри. Він зазначив, що наступна ротація буде 16-ю за ліком і під час візиту він зустрінеться з керівництвом ЗАЕС та російськими представниками.

Вирішення проблеми з водопостачанням

Основна увага під час візиту буде приділена проблемі з водопостачанням на ЗАЕС, викликаній руйнуванням Каховської греблі. Наразі на станції проводяться роботи з буріння свердловин для забезпечення доступу до води.

Безпека та плани станції

Гроссі також висловив намір обговорити довгострокові плани ЗАЕС, зокрема, можливість перезапуску деяких реакторів. Він підкреслив важливість цього питання для ядерної безпеки. Окрему увагу він приділив проблемі підтримання зовнішнього електропостачання для охолодження реакторів. Гроссі зауважив, що оцінки безпеки станції змінюються залежно від воєнних умов. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підписуйтесь на Акцент в Источник: https://akzent.zp.ua/gendirektor-magate-vidvidaye-zaes-kiyiv-i-moskvu/

Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook

Share this post

scroll to top