Свою історію для Музею розповіла ОлександраВелика із Широкиного. На старості років жінка змушена була залишити будинок і вже не знає, чи повернеться коли-небудь назад. Тим більше, що практично весь населений пункт перетворився на руїни.
– Почали сильно стріляти. Одразу ніби тихенько почали, я до підвалу не спускалася. Так сиділа, молилася. «Отче наш» читаю, закінчу, знову починаю читати. Думаю: «Чим воно може закінчитися? Серйозно це стріляють, чи буде ще страшніше?» – згадує жінка.
За словами Олександри Петрівни, вона боялася спускатись у підвал. Думала, якщо зруйнується будинок, то привалить її.
– Потім приїхав сусід за своєю мамою на машині. Каже: «Тітко Шуро, ви їхатимете?» Кажу: «Куди?»«А ви що нічого не знаєте? Вже нікого на вулицінемає, ви і мама залишилися». Ну, куди ж лишатися? Я говорю: «Звичайно». Два мені дві хвилини на збори. Мрію в Широкине потрапити. Тільки куди? Все зруйноване абсолютно. Розбитевсе село, спалене, пограбоване. І далі не знаємо, що та як, – констатує жінка.
Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» – це проєкт світового масштабу, в рамках якого Фонд планує до 2025 року зібрати 100 000 свідчень мирних жителів, постраждалих унаслідок воєннихдій на Донбасі.
– Ми не можемо відкрити музей у Донецьку, тому створюємо його онлайн. Він буде працювати як онлайн-архів, онлайн-експозиції, онлайн- і офлайн-проєкти, а ще – як медіа. Рінат Ахметов допомагав, допомагає і буде допомагати мирним жителям Донбасу. У 2014 році був створений Гуманітарний Штаб, який надав безпрецедентну за своїми масштабами допомогу і, по суті, врятував мільйони життів. За кожним із них – своя історія. Ми хочемо створити головний у світі архів свідчень Мирних. Ми віримо, що таким чином зберігаємо голоси з минулого і сьогодення заради кращого майбутнього, – говорить Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.
На сьогодні Музей «Голоси Мирних» – найбільше в Україні зібрання історій мирних людей Донбасу. Ваша історія теж має значення! Розкажіть її світу! Перейдіть за посиланням і заповніть невелику анкету, щоб зробити свій внесок у збереження пам’яті. Також Мирні Донбасу можуть звернутися до Фонду за безоплатноюпсихологічною допомогою, зателефонувавши за номером 0800509001.
З початку збройного конфлікту на сході країни завдяки Фонду Ріната Ахметова вдалося запобігли гуманітарній катастрофі на Донбасі. Допомога Ріната Ахметова допомогла вижити 3,5 мільйонам людей.
Источник: https://tv5.zp.ua/news/golosi-mirnih-muzej-fondu-rinata-ahmetova-jak-zhe-hochetsja-dodomu-istorija-oleksandri-velikoi/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=golosi-mirnih-muzej-fondu-rinata-ahmetova-jak-zhe-hochetsja-dodomu-istorija-oleksandri-velikoi
Мы в Telegram, наш Telegram bot — @zpua_bot, Мы в Viber, Мы на Facebook